Tragédie byla jedenáct minut před dvanáctou hlášena od obce Kunice na Praze-východ. Na silniční spojnici Dolní Lomnice a Velkých Popovic se na vcelku rovném úseku mezi křižovatkami střetly osobní auto a motocykl vezoucí dva lidi.

Došlo i k požáru, k jehož likvidaci byli přivoláni hasiči – přičemž svědek volající na tísňovou linku uvedl, že se vznítila obě vozidla.

„Operační důstojník proto na místo ihned vyslal profesionální jednotku z Říčan spolu s dobrovolnými jednotkami Mnichovice a Senohraby,“ připomněla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

K likvidaci plamenů postačil zásah vysokotlakým vodním proudem; hasiči použili i dýchací techniku. Následně se věnovali svědkům nehody, jimž ve spolupráci se zdravotníky poskytovali posttraumatickou péči.

Zdravotničtí záchranáři Středočeského kraje na twitteru upřesnili, že řidič motocyklu svým zraněním podlehl na místě; resuscitace už nepomohla.

„Spolujezdkyně byla letecky transportována do Ústřední vojenské nemocnice Střešovice s poraněním páteře,“ připomíná dále tweet záchranné služby. S dodatkem, že řidičku osobního auta, jež utrpěla zranění klasifikované jako středně těžké, převezla sanitka do vinohradské nemocnice.

Silnice zůstala kvůli zmapování všech okolností uzavřena bezmála do půl třetí.

Obě události posuzují policisté, kteří následně určí i míru zavinění.