Víko se utrhlo, poranilo muži ruku a břicho. Na místo okamžitě vyjela řevnická záchranná služba Trans Hospital. „Musela to být silná exploze, víko mu dokonce přeseklo i cigarety v kapse u kalhot,“ uvedl majitel řevnické záchranky Bořek Bulíček.

Muž byl převezen do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Lékaři měli podezření na vnitřní zranění. „Muž není v bezprostředním ohrožení života, komunikuje s okolím, normálně se pohybuje. Odpoledne se podrobil operaci horní končetiny, dále má zhmožděnou stěnu břišní a popáleninu,“ uvedl pro Berounský deník ředitel Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Jan Bříza. V nemocnici si muže nechají několik dní napozorování. Ředitel Všeobecné fakultní nemocnice se za svou praxi se s podobným případem nesetkal.

Výbuch vyšetřuje Policie ČR. Pravděpodobně jej ale zavinil nepozorný zahrádkář, který do popelnice vyhodil ledkové hnojivo. To se totiž v kontaktu s vodou a dalším katalyzátorem chová jako dynamit.

O úrazu popeláře jsme informovali i ředitele berounských Technických služeb, které zajišťují sběr komunálního odpadu na Berounsku. „Je to strašná událost, naštěstí u nás jsem se zatím nikdy s ničím podobným nesetkal. Naši zaměstnanci při výkonu povolání takéutrpí nejrůznější úrazy. Poraní si například ruku při nesprávné manipulaci s popelnicí. Nic podobného jsem ale naštěstí u nás řešit nemusel,“ uvedl Luboš Kácel.

Podle jeho slov je to velká nezodpovědnost člověka, který odpad do popelnice vyhodil. „Žádný nebezpečný odpad nepatří do popelnice, od toho pro občany slouží berounský Ekodvůr.Obyvatelé Berouna mají dokonce skladování odpadu v Ekodvoře zdarma,“ upozornil Luboš Kácel.