Na pád upozornil na tísňovou linku třináct minut po půl jedenácté muž, který si nehody všimnul. „Policisté včetně kriminalistů vyjížděli k lomu Amerika, kde došlo k pádu ženy. Zatím ještě nemáme její totožnost. Bohužel utrpěla zranění neslučitelná se životem. V současnosti kriminalisté zjišťují, zda šlo nešťastnou náhodu nebo jestli se jednalo o sebevraždu. Na místo byl rovněž povolaný koroner k ohledání těla,“ sdělila mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

Na místě zasahovali hasiči s lezeckou technikou. „K události vyrazily jednotky ze stanice Beroun a Řevnice a sbor dobrovolných hasičů z Hlásné Třebáně. Do akce byla zapojena naše lezecká skupina, která se po příjezdu okamžitě k postižené osobě slanila z policejního vrtulníku, aby se ženě pokusili poskytnout okamžitou pomoc. Žena už bohužel nejevila známky života a v této souvislosti byl vrtulník záchranářů odvolán,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

Nehoda v Hořovicích.
Kvůli silnému větru se v Hořovicích převrátil autobus. Jeden cestující se zranil

Mezitím správce lomu jednotkám integrovaného záchranného systému otevřel hlavní bránu, aby se do prostoru lomu dostaly pozemní komunikací.