Řidič kamionu zastavil na čerpací stanici v Žebráku kvůli problému s píchnutým kolem a přivolal majitele vozu. Ti na místo poruchy přijeli a jeden z nich vlezl pod kamion a snažil se poškozené kolo vyměnit..

"Kabina však z neznámého důvodu na muže spadla. Přivolaný lékař už mohl u muže pouze konstatovat smrt. Kromě záchranářů, hasičů a policie musel být přivolán i krizový intervent, který poskytl pomoc rodině zemřelého.

"Je to strašné neštěstí. Při výměně kola by se nemělo něco takového stát," uvedl řidič z povolání Jaroslav Sekyrka.

Policisté prostor tragédie uzavřeli.. Tělo muže ohledali kriminalisté společně s kriminalistickým technikem, který zadokumentoval potřebné stopy.

"Tragédií u čerpací stanice v Žebráku se policisté nadále zabývají." uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Jedná se již o druhý tragický případ, při kterém v únoru letošního roku zemřel v berounském regionu v souvislosti s poruchou kamionu na silnici člověk. V pondělí 13. února kvůli poruše zastavil řidič kamionu na sjezdu dálnice D5 u Zdic a vystoupil z kabiny. Jednalo se o řidiče kamionu, který odstavil svůj vůz na krajnici a vystoupil. Srazilo ho nákladní auto. Muž měl na sobě reflexní vestu. Dálnice byla u Zdic na Berounsku ve směru na Plzeň zhruba dvě hodiny zcela uzavřena. Řidič kamionu utrpěl zranění neslučitelná se životem, lékař konstatoval také už jen smrt.