Vzhledem k tomu, že strom stál v rohu náměstí, kde prochází spousta lidí na pěší zónu a do obchodů, je jen velkým štěstím, že padající kolos nikoho nezabil nebo nezranil. V místě, kam smrk dopadl, sedávají pravidelně na lavičce lidé. Slaňáci tak mohou hovořit o zázraku. To potvrdil i městský policista Martin Andrš. Strážníci mají strom přímo pod okny, takže byli mezi prvními, kteří zaslechli jeho dopad.

U Smečna se srazila 28. listopadu 2021 dvě auta, jedno skončilo nárazem do stromu.
Pozor na náledí! U Smečna se srazila dvě auta, jedno skončilo nárazem do stromu

Krátce po poledni se na náměstí dostavili pracovníci podniku technických služeb, kteří strom začali rozřezávat na polena. „Zatím bude rozřezána třetina a následně smrk prohlédne arborista, aby zjistil, zda nemá kmen skryté vady. V úterý už strom stavět nebudeme, protože je větrno. Pokud se potvrdí, že je smrk poškozený, mohl by být případně nahrazen jiným vánočním stromem,“ potvrdil místostarosta města Slaného Radek Vondráček.

Pádem stromu se zabývá už i policie. „Policisté prověřují pád vánočního stromu ve Slaném jako obecné ohrožení z nedbalosti. Zatím nebyly zahájeny úkony trestního řízení. Na místě byl ještě v úterý ve tři hodiny odpoledne kriminalistický technik. Probíhají potřebné úkony a je prováděna kompletní fotodokumentace,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Ilustrační foto.
U Kladna se srazila dvě auta, hasiči museli vyprostit zraněného muže

Trampoty zakoušejí Slaňáci s letošním vánočním stromem od samého počátku. Při jeho přepravě ze soukromé zahrady pana Krále na Skalkách se totiž podařilo stromem v ulicích města poškodit hned několik vozidel. Zvláště ve chvíli, když traktor s vlekem projížděl zúženým profilem v Brožovského ulici. Policie ten den zadokumentovala poškození hned u 16 vozidel, přičemž vážnější škody byly vyčísleny nakonec pouze u dvou z nich.