Vlak najel do spadlého stromu na trať ve Žloukovicích na Berounsku. Jak uvedla mluvčí Tereza Fliegerová, naštěstí se událost obešla bez jakéhokoliv zranění. „Hasičský záchanný sbor spolu se Správou železniční dopravní cesty strom odstranili,“ popsala.

Strom spadl vlivem větru vedle železniční trati v Zadní Třebani; v Hlásné Třebani hrozil strom pádem nad chatou. „V obci Hudlice spadl strom na osobní automobil,“ podotkla Tereza Fliegerová, mluvčí středočeských hasičů.

Jinde se jednalo o vcelku běžné následky silného větru: ve Svinařích spadl strom na elektrické vedení, v Berouně-Závodí spadl stromy na silnici, komunikace zůstala kvůli tomu částečně neprůjezdná, než se hasičům podařilo následky vichru odstranit. Stejně tak v lokalitě Litohlavy v Králově Dvoře, kde spadl strom na pozemní komunikaci, v Mořině popadaly větve zasahující do vozovky.

Spadlé stromy zkomplikovaly řadě lidí cestování do zaměstnání, škol či třeba k lékaři. Ráno zastavily železniční dopravu i v úseku Beroun – Rakovník. Cestující jak z příměstských vlaků, tak i z rychlíků museli počkat na příjezd náhradních autobusů. Ani autobusy však po ránu nejezdily bez problémů.