Tragická nehoda se stala v pondělí v 16.30 hodin na přejezdu v Černošicích. Vlak zde porazil teprve jedenáctiletého chlapce. Ten podle svědků podlezl s koloběžkou závory a vstoupil do kolejiště, kde právě projížděl vlak.

S vážnými zraněními byl transportován do motolské nemocnice. "Pacient je na oddělení ARO, v současné chvíli je napojen na přístroje a udržován v umělém spánku. S ohledem na jeho vážná poranění lze říct, že je jeho stav stabilizován," uvedla v úterý odpoledne pro Berounský deník tisková mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová.

"Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací doplněnou závorovými břevny, která byla v době nehody v činnosti. Mladík byl se zraněními převezen do nemocnice. Dle informací, mladík vyčkal než přejede vlak jedoucí směr Beroun a následně podlezl závory a vstoupil do kolejiště, kudy zrovna projížděl osobní vlak do Prahy," uvedl k případu mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Na místo nehody přijela záchranná služba Trans Hospital ze Řevnic. "Pacient utrpěl vážné poranění hlavy a nohy, lékař ho uvedl do umělého spánku a vrtulník přepravil do motolské nemocnice," uvedl ředitel Trans Hospitalu Bořek Bulíček.

Podle jeho slov je přejezd v Černošicích jedním z nejrizikovějších míst regionu. "Osobně si pamatuji více jak deset případů, které skončily smrtí. Černošický přejezd je totiž dost specifický. Míjejí se zde vlaky, které jedou z Berouna na Prahu a opačně. A tak když přejede jeden vlak, lidé si myslí, že už je trať volná a vejdou do kolejiště, i když jsou spuštěné závory. Jenže on jede ještě vlak z druhé strany a srazí je. To se stalo i v případě jedenáctiletého chlapce," uvedl pro Berounský deník Bořek Bulíček.