Podle webu, který monitoruje dopravní nehody, se nehoda stala kolem půl osmé na 15. kilometru na trase Bílinka – Praha a na místě jsou záchranné složky.

To potvrdili na sociální síti X (dříve Twitter) také středočeští hasiči. „Jde o nehodu, při které skončil osobní automobil na střeše. Jednu osobu musí hasiči vyprostit za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ napsali s tím, že na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Kralupy nad Vltavou.

Na místě zasahovali záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje a Záchranné služby Asociace samaritánů České republiky. Ošetřili dva lidi, přičemž pro jednoho z nich letěl vrtulník. „Jedna osoba má pohmožděný hrudník, dýchá a je při vědomí. Záchranáři pacienta odvezli do Fakultní nemocnice Bulovka. Druhý pacient má těžké poranění břicha, má zajištěné dýchací cesty. Byl zaklíněný. Byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Motole," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková.

Ředitelství silnic a dálnic Středočeského kraje na sociální síti X uvedlo, že je dálnice kvůli nehodě uzavřena. „Doprava směr Praha odkláněna přes EXIT 18 a 9. Předpokládané obnovení plného provozu v 9:30 hod,“ napsalo ŘSD.

Několik nehod během rána

Středočeští záchranáři zasahovali během úterního rána také u několika dalších nehod. Po půl šesté vyjížděli k nehodě ve Velké Dobré. Následně v 6.45 zasahovali v Libeři na Praze-západ u nehody dvou osobních aut, kde ošetřili jednu ženu.  „Pacientka utrpěla pohmožděny hrudníku a břicha a byla převezena do Thomayerovy nemocnice v Praze," doplnila Nováková. 

Před půl osmou si pak zásah zdravotníků vyžádala havárie osobního vozu u Petrovic na Rakovnicku.  „Jeden pacient byl převezen k dalšímu vyšetření do rakovnické nemocnice.