„Nejhoršími měsíci je říjen, listopad a prosinec. Ke srážce se zvířetem může dojít v kteroukoliv denní a noční dobu. Přesto bychom si měli uvědomit, že například vysoká zvěř má tendenci pohybovat se i v blízkosti silnic především za svítání a za soumraku. Zvíře je při nočním oslnění světlomety vozidla dokonale zmatené a zůstává strnule stát na vozovce a neutíká," uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Obzvláště obezřetní by měli být řidiči v této roční době, kdy dochází k páření vysoké, a to až do prosince.
Nebezpečná jsou nyní ale i divoká prasata, na která můžete narazit jak v časných ranních tak i nočních hodinách. Řidič, který jel s osobním vozem Peugeot 206 po silnici ve směru od Berouna na Vráž, se s divokým prasetem střetl kolem desáté hodiny večer, a to na přímém úseku v mírném stoupání. Divočák mu nečekaně vběhl do jízdní dráhy z levé strany.

„V důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo," popsala dopravní nehodu mluvčí berounské policie.

Nehoda se zvěří může mít ale fatální následky i pro řidiče. K usmrcení osob při takovéto dopravní nehodě sice nedochází často, ale hrozí jeho riziko a řidiči by s ním měli vždy počítat.

„Jsem řidič z povolání, takže během roku najezdím přes sto tisíc kilometrů. Se zvěří jsem se střetl už několikrát. Moje největší dopravní nehoda tohoto typu se stala před pěti lety, kdy mi do cesty vběhla tři divoká prasata. Tenkrát to byl sice čelní náraz, ale měli jsme štěstí. Nic se nám nestalo. Prasata jsme s kolegou naložili a doma stáhli," popsal svůj dopravní zážitek se zvěří pan Jaroslav z Berouna.