Od tragické nehody, vyhasl při ní život mladého motorkáře, uplynuly téměř dva roky. Předseda senátu Jaroslav Zalejský uskutečnil první soudní líčení v místě, kde se motorka střetla s osobním autem. „Ano soudní přelíčení se v úterý odpoledne uskutečnilo v Chyňavě," uvedl soudce Okresního soudu v Berouně Jaroslav Zalejský.
Kritický den, kterým byla sobota, žili obyvatelé Chyňavy mistrovstvím světa v ledním hokeji a staročeskými máji, které se v obci konaly.

Vážná dopravní nehoda, která se odehrála u centra obce, tak všechny neuvěřitelně šokovala. Nikdo něco tak hrozného nečekal. Při dopravní nehodě totiž zemřel jeden z místních mladých mužů. Záchranné akci a jeho boji o život přihlížely desítky obyvatel Chyňavy, jeho kamarádi i příbuzní.

K tragické nehodě došlo kolem třetí hodiny odpoledne. Osobní vozidlo, které do motorky najelo, řídila mladá žena. V autě s ní bylo ještě malé dítě.

Podle obyvatel Chyňavy mohla za nehodu mladá žena. „ Odbočovala z vedlejší silnice na hlavní a tomu motocyklu nedala přednost. Najela do něho," tvrdila tehdy velká část obyvatel Chyňavy.

Ozvaly se i hlasy, že řidič motorky vjel do zatáčky rychleji, než je povoleno, a že neměl na hlavě helmu. Při policejním vyšetřování vyšlo najevo, že řidič motorky byl při havárii pod vlivem alkoholu a motorka měla prošlou technickou. Podl

e policie zavinila dopravní nehodu řidička osobního vozidla, která jela po vedlejší silnici a motorce nedala přednost. O její vině nyní rozhoduje Okresní soud v Berouně.