Paraglidistovi se při srážce s vrcholky stromů naštěstí nic nestalo. „Muž na stromě visel celkem dlouho a se záchranáři v pohodě komunikoval. Když jej hasiči dostali dolů, byl záchranáři vyšetřen. Nebyla na něm nalezena žádná poranění a jeho celkový zdravotní stav nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení. Muž byl tedy na přání ponechán na místě,“ uvedla tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Nehoda paraglidisty.Nehoda paraglidisty.Zdroj: ZZS Středočeského kraje

„Nehoda paraglidisty uvízlého na stromě byla nahlášena zhruba v půl jedné odpoledne a na místo vyjeli hasiči z Řevnic, Jíloviště a z Prahy dorazili i letečtí záchranáři,“ potvrdila mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Tereza Fliegerová.
Po příjezdu záchranáři museli vymyslet, jak muže ze stromu dostat. Nakonec se k uvíznutému paraglidistovi spustil příslušník leteckých záchranářů, který mu kolem třičtvrtě na dvě odpoledne pomohl se dostat na zem. „Záchranáři následně společně s paraglidistou a přítomnou lezeckou skupinou dostali ze stromu i zachycený padák,“ dodala Fliegerová.