Na místo okamžitě vyjely jednotky záchranářů, hasičských lezců a policistů. Stejně tak byl do lomu přivolán vrtulník pražské záchranné služby, který nedlouho na to přistál mezi skalami.

„Žena utrpěla poranění hlavy, nicméně nebyla ohrožena na životě. Žena byla při vědomí a se záchranáři komunikovala. Poté byla transportována do motolské nemocnice,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Zdroj: Youtube

K helikoptéře ale musela být žena nejprve přenesena. Tu, ačkoliv byla na zemi pod skálou a nebylo tedy potřeba zdolávat skalní výšky, pomáhali přenést hasiči lezci. „Ve vakuová matraci pomohli transportovat raněnou ven z lomu,“ objasnila mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Hasičům a záchranářům asistovali i policisté: pomáhali kolegům ženu přenášet do helikoptéry a posléze se ujali vyšetřování příčiny padajících kamenů a jejího zranění. Zde se však ukázalo, že příčinou byla nešťastná náhoda. „Předběžně bylo vyloučeno cizí zavinění. Jednalo se o nešťastnou událost,“ řekla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.