close info Zdroj: Deník zoom_in Hudební řeky Lenky Dusilové
Jedna z našich nejlepších zpěvaček by mohla usínat na vavřínech. Její dva roky staré album Řeka v posluchačích pořád ještě silně rezonuje, nemluvě o nadšených kritikách a cenách, jež si vysloužilo. Ale karlovarská rodačka už zase nahlíží do jiných hudebních světů. Kdo se letos 17. listopadu díval na výjimečný koncert, pořádaný na Václavském náměstí v Praze, byl jistě udiven výtečnou skupinou hudebníků, kterými se nově obklopila. 8. prosince představila svou našlapanou kapelu s názvem Lenka Dusilová Band na prvním uceleném vystoupení v pražském Paláci Akropolis. A je jasné, že tím to zdaleka nekončí. Sama Lenka tuto fázi své kariéry vnímá jako další důležitou kapitolu.

Aby se Ježíšek nespletl
Vánoce jsou doslova za dveřmi. A jako každý rok i letos jsme pro vás připravili pár tipů na dárky, které určitě udělají radost vašim blízkým. Stačí jen vybrat. Tentokrát se vám navíc představí hned několik knih, pod kterými jsou podepsáni kolegové z Deníku, jako jsou Jana Podskalská, Michal Bystrov nebo Martin Komárek. Ale je tu toho daleko víc, tak si prolistujte tipy magazínu Víkend a nechte se inspirovat.

Češi byli hrdinové
Celkem tu bylo během hrůzovlády Adolfa Hitlera popraveno více než tři tisíce lidí. Po Němcích byli druhým nejčastěji zabíjeným národem Češi. Scénáristka a režisérka Zora Cejnková nyní chystá pro Českou televizi dokument, ve kterém otevře dosud nezfilmované téma českých odbojářů popravených na děsivém popravišti Plötzensee.

Kam na moravské hory
A vzhledem k tomu, že se blíží prázdniny, vrcholí také náš seriál s tipy na zimní střediska po celé republice. Tentokrát se vydáme do moravských kopců, kde se ve ski areál může proměnit třeba i golfové hřiště.