Víkend 16. 10. 2021Magazín VíkendZdroj: DeníkJiří Langmajer: Mnoho let jsem byl naštvaný
O hokeji i temných charakterech. Populárnějšího hokejového kouče, než je Luboš Hrouzek ze seriálu Lajna, by dnes v Česku jeden pohledal. Rád jej má i jeho představitel Jiří Langmajer, který si však před novou sezonou prosadil návrat původního Luboše. „Než Petr Kolečko začal psát třetí sérii Lajny, všechny jsem obvolal a řekl jim, že bych se rád vrátil k tomu, jaký byl Luboš na začátku. Že si dokonce myslím, že diváci chtějí vidět toho starého nasraného Luboše jako z jedničky,“ říká herec, s nímž se nyní můžete setkávat ve třetí řadě Lajny s podtitulem Zúčtování na televizi Seznam.

Moc mocných
Můžeme se díky nim bavit doslova s kýmkoli na celém světě. Získáváme tu informace, bavíme se tu, sledujeme videa, hodnotíme fotky, čteme články. Sociální sítě za pouhých 15 let změnili svět k nepoznání. Ale je to jen dobře? Nedávný výpadek Facebooku a dalších jeho služeb ukázal až chorobnou závislost miliard lidí na sociálních médiích. Ty navíc dohání vlastní moc, kterou v současnosti vládnou.

Poslední noc pruského generála
O Až donedávna ji lidé míjeli bez povšimnutí. Stará, nepoužívaná kaple stála v pražském Karlíně v linii ulice Pernerova u paty vrchu Vítkov a zvolna se rozpadala. Později byla opravena a natřena načerveno, ale drátěný plot ohrazující nevábný prostor kolem ní návštěvníky i nadále odrazoval. Dnes tuto barokní stavbu obklopuje úhledný parčík s lavičkami. Přesto si kaple ponechala temný ráz. K jejím tajemstvím patří i to, že zde roku 1813 „přenocoval“ mrtvý generál von Scharnhorst.