VYBRAT REGION
Zavřít mapu

On-line rozhovor s olympionikem Petrem Koukalem

Dalším hostem on-line rozhovoru je badmnitonista a olympionik Petr Koukal. Na dotazy čtenářů bude odpovídat ve středu 2. listopadu od 11.30 hodin.

On-line rozhovor s olympionikem Petrem Koukalem

Petr Koukal.

VLOŽIT DOTAZ
DOTAZ: dobrý den, pane Koukale, říká se, že vrcholový sport je dřina, také jste to tak někdy vnímal?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Jani, vrcholový sport je opravdu obrovská dřina. Každodenního odříkání. Dnes, z pozice již bývalého profesionálního sportovce, to vnímám ještě vice, než kdy předtím. Popravdě řečeno nechápu, jak jsem to mohl tolik let vydržet a nezbláznit se :-)
DOTAZ: Dobrý den, Petře, kdy vlastně začala Vaše sportovní kariéra?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Jáchyme! Sportovat jsem začal už ve velmi mladém věku, rodiče jsou velmi sportovně založení. K badmintonu jsem si poprvé našel cestu v sedmi letech, kdy v Hořovicích vznikl badmintonový oddíl. Prvních par let jsem ale hrál jen dvakrát týdně a k tomu chodil na tenis a atletiku. Asi až od 15 let jsem začal trénovat "doopravdy" a začal se badmintonu věnovat profesionálně...
DOTAZ: Čeho si nejvíce vážíte na své ženě? Čeho Vaše žena na Vás?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Sandro! Na Gábině mě nejvíce baví její renesanční schopnosti. Nejen že je úžasná sportovkyně, ale ona také nádherně zpívá, maluje, vyrábí medaile, zajímá se o architekturu,...a k tomu všemu je to nádherná žena s velkým srdcem. Miluji ji naprosto bezmezně.
DOTAZ: Dobrý den, Petře, jak vypadají společné dny manželů Koukalových?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Ludmilo, bývá to často velmi krátké a intenzívní, společného času stále nemáme tolik, kolik bychom si ho přáli. Ale o to vice si ho užíváme a těšíme se na sebe...
DOTAZ: Co považujete za svůj největší sportovní úspěch, co považujete za svůj největší životní úspěch?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Jani. Nejvíce si cením tří olympijských účastí. Ty vlastně vypovídají o tom, ze jsem byl součástí světové špičky po dlouhých 12 let. 
Životně si nejvíce vážím překonaného těžkého období, kdy jsem se léčil z onkologického onemocnění a následného návratu do plnohodnotného života.
DOTAZ: Jak hodnotíte svou sportovní kariéru? Jak v ní hodlátě pokračovat?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Mileno. Cením si toho, jak dlouho jsem vydržel a že se mi podařilo dosáhnout tří účastí na OH. Hluboko uvnitř ale cítím zklamáni z toho, ze se mi nikdy nepodařilo získat medaili z velké světové akce nebo z mistrovství Evropy...
DOTAZ: Dobrý den, pane Koukale, jse aktivní v boji proti rakovině, jak v něm hodláte pokračovat?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Pavle. Nadační fond Petra Koukala se rozviji dál a věřím, ze náš projekt STK PRO CHLAPY se časem stane pojmem, který naprosto jasně symbolizuje vztah moderního muže k jeho zdraví a aktivní přístup k preventivním prohlídkám. Za tři roky činnosti se nám již podařilo zachránit více než 30 lidských životů a chceme v tom samozřejmě pokračovat.
DOTAZ: Když se řekne jméno Petr Koukal, každý si vybaví badminton. Máte v oblibě ale i další sporty? Nebo koníčky sportovnímu světu naprosto vzdálené?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Renato. Od malička jsem měl rád snad všechny sporty. Nejvíce jsem se věnoval tenisu, atletice a lyžování. To vše platí dodnes, navíc přibyl ještě golf a samozřejmě biatlon, resp běžky a střelba...zatím zvlášť :-)
DOTAZ: Dobrý den, gratuluji ke všem vašim úspěchům. Byla kromě těch badmintonových největším zážitkem role vlajkonoše na olympiádě?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Františku. Nést českou vlajku v Londýně byl skutečně nezapomenutelný životní zážitek. Kdykoliv si na to jen vzpomenu tak mi naskočí husí kůže!
DOTAZ: Viděla jsem na facebooku fotku Gábiny při běhání. Je možné, že to bylo v hořovické Dražovce?
Jako ženu a velkou fanynku biatlonového týmu mě samozřejmě zajímá, jak jste se seznámili?
Máte v plánu nazpívat společně nějaký duet?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Evi. Fotka Gabči je z Dražovky nebo od "Obecňáku", to jsou její oblíbené destinace na běžecký trénink v Hořovicích. Seznámili jsme se během slavnostního večera Trenér roku 2014. Duet určitě ne, bohužel hudebně nejsem vůbec nadaný. Maximálně bych si zahrál ve videoklipu, podobně jako v našem STK SONGU, který najdete na youtube..
DOTAZ: Dobrý den, Petře, označil jste se jako bývalý profesionální sportovec. Bylo těžké tuto etapu žiovta ukončit? Čemu se hodláte věnovat dále?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Tomáši. Bylo to samozřejmě velké rozhodnuti, ale padlo už před olympijskou sezonou, resp už někdy v roce 2014. Potřeboval jsem si nastavit cíl a vidět světlo na konci tunelu. Vlastně jsem se na ten konec i tesil a i díky tomu jsem byl schopny dát do přípravy úplně maximum. Vědomí, ze se už nemáte na co šetřit, je opravdu silný motivační prvek. 
Co mě čeká dál, ještě přesně nevím. Rozhlížím se a hledám. Určitě chci nejvíce času a energie věnovat do nadačního projektu STK PRO CHLAPY, ten mě velmi naplňuje. Rad bych se vrátil do Hořovic a pomohl městu k jeho rozvoji.
DOTAZ: Ahoj Petře :)
náhodou jsem teď narazil na tento chat...
bez otázky, jen přeji hodně štěstí do nového života
jak s Gabčou, tak i podle mne stále někde kolem kurtů...?

není to otázka? :)
ODPOVĚĎ:Bimbo! Můj nejoblíbenější instruktor z tábora! Díky za milé přání, srdečně Tě zdravím a těším se na setkání...
DOTAZ: Sledujete sportovní talenty v Hořovicích? Kdo Vás například zaujal? Za odpověď děkuje Martin
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Martine! Určitě sleduji, mám radost z velmi talentovaných pětibojařů a pětibojařek, kteří vozí medaile nejen z českých pohárů! A také stále věřím Janičce Adámkové, která hraje badminton pod vedením mého táty...
DOTAZ: Dobrý den, Hořovické určitě potěší, že byste rád přispěl k rozvoji města. Kam se zaměříte?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Petro, určitou měrou jsem spolupracoval na projektu nové městské sportovní haly, která se již staví. A do budoucna bych byl rád, aby ve městě byla třeba dobrá a kvalitní restaurace, kde se budou lide rádi scházet a společně se snažit město dál rozvíjet. Restaurace je jen první krok, věřím, ze naše město by si zasloužilo i mnohem víc...

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT