VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

včera 15:08

Brány sokoloven otvírají dokořán

Střední Čechy – Už počtvrté se v pátek 21. září otevřou brány sokoloven ve všech regionech České republiky. Do Noci sokoloven se zapojí také několik jednot ve Středočeském kraji.

včera 13:16

Čeští futsalisté míří do Nymburka a chtějí zpět na visegradský trůn

Nymburk - Česká futsalová reprezentace odehraje od pondělí do středy ve sportovním centru v Nymburce tradiční Turnaj čtyř zemí. Společně s nimi na něm nebude chybět Slovensko, Polsko ani Maďarsko.

18.9.2018

Dojatý Šístek slavil s basketbalisty postup na MS

Nymburk - U českého basketbalu se motá Vratislav Šístek už téměř šedesát roků. Zažil jako hráči i funkcionář velké věci, hlavně v Nymburku a dodnes vzpomíná nejvíc na jeho první mistrovský titul. Teď se mu vyrovnal postup české reprezentace na mistrovství světa po 37 letech. Vratislav byl navíc jako kustod národního týmu přímo v ohnisku události a výhru v Bosně a Hercegovině přiblížil Deníku zblízka.

13.9.2018

Karel Horký: Zeměměřič s tvrdou pěstí

Jince – Že vám to něco říká? No ano, to byl přece Old Shatterhand, fiktivní postava divokého západu, kterou si jako své alter ego vybájil krušnohorský rodák, německý snílek Karl May.

8.9.2018

Poslední metry jsem si užil, přiznal Tománek

Port Elizabeth /FOTOGALERIE/ – Paratriatlonista Jan Tománek potvrdil skvělou letošní výkonnost i v nejdůležitějším závodě této sezony. V jihoafrickém Port Elizabeth zcela ovládl závod mistrovství světa na své nejoblíbenější ironmannské distanci 70.3 a obhájil tak loňský mistrovský titul z amerického Tennessee.

4.9.2018

Marný pohárový boj Unhoště, Králův Dvůr jí dal osmnáct branek

Unhošť – Druhé kolo Poháru České pojišťovny proti sobě v neděli večer svedlo mužstva, která od sebe v českém florbalu odděluje pět ligových výkonnostních stupňů. Unhošťští Jeleni se netajili tím, že už premiérový postup do 2. kola proti Královu Dvoru je historickým úspěchem klubu. V utkání byli domácím týmem a uspořádali ho v kladenské hale BIOS. A svůj velký zápas si užili, sympaticky bojovali. Prvních deset minut dokázali držet s Králodvorskými krok. Po dvou slepených gólech pak museli otevřít hru a hrálo se stylem „nahoru-dolů“. Při vší úctě k domácímu gólmanovi Bubnovi byla spíše nepřesná muška hostí důvodem, že skóre se už do konce třetiny neměnilo.

31.8.2018

Paráda: T.B.C. má z Bratislavy stříbro! Rožmitál čtvrtý

Králův Dvůr, Rožmitál – Na stále prestižnější turnaj Slovak Floorball Cup vyslal králodvorský klub početnou výpravu. Reprezentovaly ho dva týmy – kombinované družstvo dorostenců a starších žáků, jakož i mužské áčko. Oba týmy si – pokud jim to rozpis soutěže dovolil – vzájemně sympaticky fandily. Králodvorský „kotel“ o sobě dal vědět.

31.8.2018

Objeví čeští ragbisté Ameriku? V Říčanech hraje reprezentace

Střední Čechy – Na české ragbisty čeká za několik týdnů (29. září) ve Zlíně první utkání druhé divize evropského šampionátu s Polskem. Češi proto využili zajímavé nabídky. Do střední Evropy zavítali Američané a s nimi tuzemský reprezentační tým sehraje první přípravné utkání. Češi výběr z jihu Spojených států amerických pozvali na první zářijový den do Říčan.

30.8.2018

Tadeáš Neliba získal titul mistra ČR v dálkovém plavání

Račice - O víkendu se na veslařském kanále v Račicích konal již 34. ročník Mezinárodního mistrovství ČR v dálkovém plavání na 5 km, kam se sjeli plavci z více než 40 oddílů. Na startu nechyběli ani reprezentanti Lokomotivy Beroun Tomáš Ludvík, David Ludvík, Tadeáš Neliba, Jiří Sabo a Karolína Nelibová.

28.8.2018

V Komárově vládli Příbramští

Komárov – V rámci oslav 100 let od založení Československé republiky se v Komárově uskutečnil 28. ročník volejbalového turnaje mužů a žen Komárov 2018.

22.8.2018

Posila Nymburka Kendall Smith: Rozhovor v češtině asi nezvládnu

Nymburk /ROZHOVOR/ – Přes Lisabon přiletěl do Prahy první z nových zahraničních hráčů Basketu Nymburk, paradoxně ten poslední podepsaný. Pro Kendalla Smitha bude působení v kádru českého mistra prvním profesionálním angažmá po universitě. I přes únavu po více než dvanáctihodinovém cestování Kendall odpověděl na několik otázek.

20.8.2018

Králodvorské florbalisty podpoří nový hlavní sponzor

Králův Dvůr - Králodvorskému florbalu je 18 let. Teenagerovské období už má ale bezpečně za sebou; dospělým, zralým sportovním klubem je už delší dobu. Na aktuální situaci před sezónou jsme se ptali předsedy Milana Karšňáka.

16.8.2018

Basketbalový Nymburk zaplnil poslední místo

Nymburk – ČEZ Basketball Nymburk, úřadující basketbalový mistr republiky zaplnil na své soupisce poslední volné místo pro sezonu 2018/2019, když podepsal roční smlouvu s Američanem Kendallem Smithem.

15.8.2018

Mladý slánský plošinář Bruno Belan druhý v Evropě

Divišov – Na divišovském plochodrážním stadionu se uskutečnil finálový závod Evropského poháru juniorů do 15 let v kategorii 125 ccm. Osmnáct plochodrážních nadějí z Velké Británie, Německa, Estonska, Nizozemí, Polska a samozřejmě z Česka bojovalo o posty nejvyšší v Evropském poháru do 125 ccm na klasické ploché dráze.

14.8.2018

Chcete hrát volejbal? Máte šanci

Králův Dvůr - Volejbalový klub Sokol Králův Dvůr pořádá nábor nových hráčů ročníků narození 2011 a 2012 do skupin minivolejbalu.

10.8.2018

Barbora Míková se stala evropskou šampionkou

Weiden – V německém Weidenu se konalo Mistrovství Evropy v Biathle a Triathle. Součástí výpravy sportovců reprezentující Českou republiku, mj. v čele s olympijským vítězem z Londýna Davidem Svobodou a jeho bratrem Tomášem, byli i zástupci oddílu Moderního pětiboje Spartaku Hořovice pod vedením trenéra Jiřího Vavřičky. V konkurenci sportovců z celkem sedmnácti evropských zemí a mimo soutěž závodících Japonců si vedli na výbornou a právem pošilhávají po možnosti účasti na říjnovém Mistrovství světa v egyptské Hurghadě.

9.8.2018

Dva mistrovské tituly pro Beroun!

Bělá pod Pradědem - Ve výšce 1351 metrů nad mořem se nacházel cíl mistrovství republiky v běhu do vrchu. Jeho dosažení přineslo úspěch i borcům z Berouna.

9.8.2018

Pocta Zátopkovi v Lomené aleji. V neděli se poběží už podruhé

Stará Boleslav – V době, kdy elitní evropští maratonci poběží v Berlíně o kontinentální medaile, můžete vzdát hold jejich nepřekonatelnému předchůdci. Přímo na tratích, kde sám trénoval a kde nabíral formu k obdivuhodným výkonům. Zátopkova 10 se koná letos podruhé, v neděli 12. srpna, na lesních stezkách v Lomené aleji ve Staré Boleslavi.

8.8.2018

Na ROCK'N'RIDE dorazí 200 závodníků. Triky předvedou Podmolové

Střední Čechy – Freestyle motokrosaři, jezdci endura nebo motokrosaři. Kolem 200 závodníků dorazí na ojedinělou motorkářskou událost ROCK'N'RIDE, která se uskuteční v areálu KBS UAMK u Benešova od pátku 10. srpna.

8.8.2018

Češi na MS silničních motocyklů: Opojná současnost, nejistá budou

Brno – Jaký to paradox! Teprve podruhé v historii moderního Masarykova okruhu v Brně se český jezdec umístil na stupních vítězů v závodech Mistrovství světa silničních motocyklů. A přesto velký den Jakuba Kornfeila sledovalo v uvozovkách pouhých 187 348 diváků. Druhý nejmenší počet za posledních dvanáct let. Přitom budoucnost domácí Velké ceny, a vlastně i našich jezdců v prestižním seriálu, není vyřešena.

2.8.2018

Pilníkovo pozdní odpoledne se vydařilo

Čerčany /FOTOGALERIE/ – Další ročník parádní akce mají za sebou Čerčany. Petr „Pilník“ Pilát tady uspořádal další ročník Pilníkova pozdního odpoledne.

2.8.2018

Kolář se stěhuje. Nymburk vymění za Hradec

Nymburk /ROZHOVOR/ – Martin Kolář, nymburský rodák a absolvent Basketbalové akademie Nymburk bude minimálně v příštím roce hostovat k nováčkovi Kooperativa Národní basketbalové ligy do týmu Královští Sokoli. V Nymburce však bude pokračovat v první lize za rezervní tým.

2.8.2018

Na račickém kanálu jelo berounské Veslo fantastiky

Beroun - Po ukončení letní veslařské sezony mistrovskými soutěžemi, které pro VKK Beroun byly úspěšné, se ti, co se nerozprchli na prázdninové radovánky, zúčastnili soustředění na kajacích na Berounce. Soustředění se zúčastnilo 22 závodníků, ale jen deset z nich se po třinácti tréninkových dnech vydalo na MČR v kanoistice na krátkých tratích do horkem rozpálených Račic.

1.8.2018

Hořovičtí Cvočkaři ve vítězných týmech mistrů Evropy v inline hokeji

Hořovice - Když mezi hráči inline hokeje vyslovíte jméno města Hořovice, všem se vybaví tým Cvočkařů, kteří neodmyslitelně k inline hokeji patří. Byli jedním z prvních týmů v Čechách, kdo inline hokej začal hrát a je to znát. Kluci, kteří v roce 2012 s inline hokejem začínali, zúročili své dovednosti a byli vybráni do reprezentačních týmů U16, U18 a juniorů, které šampionáty ovládly.

1.8.2018

Plavci Lokomotivy sbírají medaile v dálkovém plavání

Beroun - Prázdniny jsou v plném proudu, stejně tak i Český pohár v dálkovém plavání, kde nechybí ani berounští plavci.

1.8.2018

FOTO: Barbora Míková je evropskou šampionkou

Beroun - O posledním červencovém víkendu se v německém Weidenu konalo Mistrovství Evropy v Biathle a Triathle. Součástí výpravy sportovců reprezentující ČR, mj. v čele s olympijským vítězem z Londýna Davidem Svobodou a jeho bratrem Tomášem, byli i zástupci oddílu Moderního pětiboje Spartaku Hořovice pod vedením trenéra Jiřího Vavřičky.

AKTUALIZOVÁNO
31.7.2018

Triatlonový Brdonoš opět nalákal čtyři stovky borců

Podlesí – Poslední červencovou sobotu proběhl v Podlesí na Příbramsku jubilejní desátý ročník oblíbeného terénního triatlonu Brdonoš. Závody pro širokou veřejnost v krásné krajině Brdské vrchoviny si nenechalo ujít přes čtyři sta sportovních nadšenců. Akce byla zařazena do projektu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

31.7.2018

Sletiště obsadila juniorská světová špička pětibojařů

Kladno - Sotva opustili kladenské Sletiště nejlepší čeští atleti, obsadili jeho areál nejlepší světoví juniorští moderní pětibojaři. V úterý zde začal světový šampionát.

27.7.2018

Klesnil se těší na vrchol atletické sezony

Kladno – Kladno není jenom hokej, fotbal nebo volejbal. Svá milostivá pokynutí mu už řadu let udílí i paní královna všech sportů – atletika. Její slušivá róba pokrývá celý krásně zrekonstruovaný areál Sletiště, její střevíčky něžně našlapují na příjemný polytanový okruh dráhy a její koruna ukrývá návštěvníky před sluncem i proudy deště v podobě nové zastřešené tribuny. U všech těchto rozmarů královny stály ale desítky jejích sloužících, aby tvrdou prací a složitými jednáními převedli vše z pohádkové říše do říše lidí.

25.7.2018

Triatlonový závod Brdonoš láká na křišťálovou vodu a anglický trávník

Podlesí – V sobotu 28. července se v Podlesí na Příbramsku uskuteční jubilejní, desátý ročník oblíbeného terénního triatlonu Brdonoš. Akce určená pro širokou veřejnost v příjemné krajině Brdské vrchoviny nabídne účastníkům všestranné sportovní vyžití i bohatý doprovodný program.

25.7.2018

Juniorka Veverková podruhé mistryní republiky

Račice – Svými výsledky překonali vlastní očekávání. Devítka rychlostních kanoistů TJ Sokol Králův Dvůr o sobě dala pořádně vědět na mistrovství republiky, kterých se v tradičním dějišti tohoto sportu účastnilo na osm stovek závodníků z padesáti oddílů.

25.7.2018

Na Pilátovo pozdní odpoledne dorazí i Šonka s Landou

Čerčany – Pilníkovo pozdní odpoledne potřinácté! Srdcovku freestylového motokrosaře Petra Piláta čeká další ročník extrémní zábavy, na kterou mohou přijít do Čerčan všichni milovníci parádních triků, vysokých skoků i výfukových výparů.

18.7.2018

Plavci Berouna uspěli na Letním mistrovství ČR

Beroun - Berounští plavci trávili první prázdninové dny na vrcholné soutěži letní sezony v Praze - Podolí, kde se konalo 12.-15.července Letní mistrovství ČR dorostu a dospělých. Na závody se sjela celá plavecká špička z 84 oddílů se 472 závodníky z celé České republiky, aby se poprala o mistrovské tituly, a mohla si na poslední chvíli plnit limity do reprezentačních družstev a na Mistrovství Evropy dospělých.

17.7.2018

Kossányiovou zlákal Krakow

Příbram – Volejbalistka Andrea Kossányiová si po roce znovu zahraje polskou ligu. Rodačka z Příbrami bude nastupovat za Krakow, šestý tým uplynulé sezony, do kterého přestoupila z Prostějova.

12.7.2018

Berounským dálkovým plavcům se daří

Beroun - Začátkem června se rozjely pro berounské plavce první dálkoplavecké závody na otevřené vodě, kde sbírají své body do celkového pořadí Českého poháru.

11.7.2018

Na golfovém hřišti v Berouně proběhl den otevřených dvěří

Beroun - Den otevřených dveří uspořádal ve čtvrtek 5. července Beroun Golf Club. Veřejnost měla ideální možnost, jak to chodí na golfovém hřišti v Berouně na Veselé. Zdejší resort pro zájemce předvedl několik ukázek od špičkových hráčů.

10.7.2018

Na vítězství jsem před závodem nepomýšlela, prohlásila šampionka Fabiánová

Morzine (Francie) /FOTOGALERIE/ – Evropský šampionát extrémních překážkových běhů Spartan Race se uskutečnil v sobotu ve francouzském horském středisku Morzine. Nejlepším Evropanem se stal v čase 2:57:27 Rus Sergej Perelygin. Mezi ženami počtvrté v řadě kralovala Zuzana Kocumová z Liberce, která závod dokončila v čase 3:20:48. Své nominované reprezentanty měl i Středočeský kraj.

10.7.2018

Hlaste se na nohejbalový turnaj v Zaječově

Zaječov – Osmý ročník nohejbalového turnaje trojic mužů – Memoriál Karla Jonáka, pořádají v Zaječově v okrese Beroun NK Elna Počerady a NK Zaječov.

9.7.2018

Hokejbalová dvacítka je po šestnácti letech nejlepší na světě

St. John´s (Kanada) – Rána Matěje Štefky zasvištěla do horního růžku kanadské brány a emoce české střídačky vytryskly silou islandského gejzíru. Česká hokejbalová reprezentace do 20 let v noci z neděle na pondělí po šestnácti letech získala titul světového šampiona. Podílela se na tom i silná enkláva Středočechů zastupujících elitní klub Alpiq Kladno.

9.7.2018

Papoušek se hlasitě připomněl při Velké ceně Hořovic

Hořovice - V rámci Českého skokového poháru se po několikaleté odmlce radoval z vítězství Jiří Papoušek. Nejlepší výkon podal tento jezdec při Velké ceně Hořovic, která se konala v neděli 8. července. Do poslední chvíle však nebylo rozhodnuto…

8.7.2018

Republikový šampionát v časovce byl pro středočeské barvy úspěšný

Račice – Skvělé zprávy přišly z Račic, kde se konalo cyklistické Mistrovství České republiky v časovce. Středočeské barvy úspěšně reprezentovali závodníci z Mladé Boleslavi a Příbrami, kteří dohromady získali čtyři cenné kovy a další vynikající umístění.

8.7.2018

Kaskadér na čtyřkolce Richard Mošna: Zlomeného jsem ještě nic neměl

Králův Dvůr /ROZHOVOR/ - Na 2. ročník auto moto Festivalu Bordel na zámku v Králově Dvoře se sjeli moto kaskadéři ze všech koutů republiky. Kaskadérské kousky předvedli na motorkách, v autech, ale také na čtyřkolce. Jedním z mála kaskadérů na čtyřkolce u nás i v Evropě je Richard Mošna, který odpovídal na otázky Deníku.

7.7.2018

Tenis na travnatém povrchu jako na Wimbledonu? Překážkou je cena

Střední Čechy – Nejprestižnější tenisový turnaj Wimbledon je v plném proudu. Nejstarší tenisové klání se hraje na travnatém povrchu; pokud byste si ale i vy chtěli zahrát tenis na tomto typu povrchu, nejspíše by vám trvalo velmi dlouho, než byste takový kurt našli – pokud vůbec.

6.7.2018

Juniorská dvojka s kormidelníkem dosáhla na republikové stříbro

Račice/Beroun - Týden po veslařském republikovém šampionátu žáků, který byl pro berounské barvy velmi úspěšný, se na kanálu v Račicích, na svém společném Mistrovství České republiky, sešli dorostenci, junioři, senioři a senioři B. I tentokrát se berounským veslařům dařilo. Nejvíce se blýskla dvojka s kormidelníkem, ve složeně Michael Štorek, Jan Bouška a Michaela Dvořáková, která získala stříbro.

6.7.2018

Nohejbalisté Alpi home Beroun unikají všem soupeřům

Beroun – Okresní přebor v nohejbalu má za sebou další odehrané kolo, tentokrát s pořadovým číslem jedenáct. Jeho šlágrem byl souboj hráčů Alpi home Beroun a Hořovic, který ovládli hosté 8:2.

4.7.2018

Štěpán Palata a Jan Valečka získali zlato na Mistrovství České republiky

Plzeň - Na přelomu června a července se v plzeňském bazénu konalo Mistrovství České republiky třináctiletého žactva, kterého se účastnil i plavecký oddíl TJ Lokomotivy Beroun. Závodů se účastnil výběr nejlepších plavců České republiky, jelikož pro plavce této kategorie se jednalo o nejvyšší vrchol letní sezóny. Pod vedením trenérky Anety Pokorné vyrazili berounští plavci do Plzně ve složení Štěpán Palata, Dominik Plhal, Jan Valečka a přivezli několik medailí.

4.7.2018

Čtrnáctiletí plavci se v silné konkurenci neztratili

České Budějovice - Poslední červnový víkend se v Českých Budějovicích konalo plavecké Mistrovství České republiky čtrnáctiletého žactva. Přestože již začaly prázdniny, sešla se na jihu Čech celá mládežnická špička ve které bojovali o co nejlepší umístění i plavci berounské Lokomotivy, kteří chtěli ukázat, jak tvrdě se na tuto vrcholnou soutěž od ledna, až do června připravili. V silné konkurenci se neztratili a dosáhli na rekordy a skvělá umístění.

28.6.2018

Nohejbal: Boj o čelo se zúžil

Berounsko - Desáté kolo okresní soutěže v nohejbalu do tabulky žádnou změnu nepřineslo. Zatímco na první místo už nejspíš pomýšlí pouze v Hořovicích a v Berouně, o bronzový stupínek usiluje minimálně trojice týmů. Nejlepší pozici z nich má zatím Squadra, ale na paty jí šlapou Měňany a zpovzdálí doráží také nevyzpytatelná Kleštěnice.

26.6.2018

Veslaři získali na republice tři zlaté a dvě bronzové medaile

Beroun - Za velkého horka se vypravilo do Račic na veslařský kanál 36 berounských veslařů na Mistrovství ČR ve veslování mladšího a staršího žactva. Už večer se počasí rapidně zhoršilo a při pátečních rozjížďkách se oblékali do bund a čepic. Zima a silný studený vítr, i s deštěm, spolu vytvořily celkem slušné vlny. Ale i to k veslování patří a berounské borce to nezastavilo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT