„Silvestrovský běh je dobrá tradice. Běhám rád. Je mi jedno, jak to dopadne, vítězství mne ale potěšilo," řekl Jiří Rosol několik okamžiků po tom, co doběhl do cíle. Nešlo o jeho první účast na této sportovní akci, Silvestrovský běh v Králově Dvoře si užívá pravidelně.

Jiří Rosol ještě prozradil, že nemusel běžet naplno. Je tenista a po gymnáziu se věnoval i atletice, běh mu zůstal jako koníček. Kategorie od 40 let výš je pro něj příznivá, přiznal vítěz. Zatímco vítěz doběhl do cíle s jistou rezervou, další závodníci nechali na trati dlouhé více než pět kilometrů všechno. A to i děti, kterých se do závodu přihlásilo celkem jedenáct, délku trasy pro chlapce a děvčata pořadatelé upravili dle jejich věku.

Dospělých se do závodu přihlásilo rovných čtyřicet. Součástí akce byl i závod horských kol. Tuto část využilo jen několik zájemců. Trasa závodu vedla po městské komunikaci i po polní cestě. Pořadatelé i závodníci si pochvalovali mráz, který na Silvestra ještě v předchozích dnech rozblácené cesty zpevnil. „Jen kdyby přišlo více lidí," komentovali účastníci závodu.

Jednatřicátý ročník Silvestrovského běhu v Králově Dvoře pořádali zástupci místní tělovýchovné jednoty. Vyhlášení vítězů tradiční silvestrovské sportovní akce se uskutečnilo v Sokolovně.

Vítězové jednotlivých kategorií

Hoši 9 – 11 let
František Rožánek, Králův Dvůr
Hoši 12 – 14 let
Vojtěch Deliš, Mělník
Dívky 9 – 11 let
Anna Bramborová, Lokomotiva Beroun
Dívky 12 – 14 let
Natálie Krubová, Bránovský statek

Muži 15 – 39 let
Josef Košťálek, Lokomotiva Beroun
Muži 40 – 59 let
Jiří Rosol, Lokomotiva Beroun
Muži 60 - 69 let       
Petr Kuchař, MK Klub
Muži 70 a více
Jan Svoboda, Příbram

Ženy 15 – 39 let
Johanka Šafránková, Lokomotiva Beroun
Ženy 40 – 49 let
Monika Smetanová, Smetana Team
Ženy 50 a více
Dana Svobodová, Příbram