Áčko v nelítostném boji o účast v play-off

Po dvou venkovních utkáních se A-tým vrátil před domácí publikum, když přivítal Blatnou, která momentálně vede tabulku divize Západ. Kelti začali velmi dobře a už během první třetiny si vypracovali vedení 3:1. V dalších třetinách náskok až nečekaně často navyšovali, avšak hostům se podařilo ještě dvakrát korigovat skóre. Nutno vyzdvihnout parádní výkon Václava Laina v brance, který svými zákroky značně podpořil tým na cestě za veledůležitou výhrou 8:3.

Tento výkon dokázali Berounští ztvrdit hned následující víkend v Plzni i přesto, že první třetina nepatřila k nejpovedenějším. Chyběl pohyb a Modrobílí často chybovali. Ve druhé patnáctiminutovce ale došlo k znatelnému zlepšení a přišly tak kýžené gólové šance. Ty se dařily proměňovat především kapitánovi Jiřímu Hrabárovi, který měl střelecký den a zaznamenal hattrick. Zbytečná vyloučení ovšem dovolila Plzni srovnat skóre, a dokonce jí pomohla i k jednogólovému vedené. Proti byl však Ondřej Beneš a vzápětí Lukáš Horel, kteří svými trefami v 35. a 37. minutě otočili pro Kelty se nepříznivě vyvíjející stav na konečných 5:4.

„V závěru jsme zbytečnými fauly vyzvali Plzeň ke srovnání a v infarktovém závěru, někdy i s notnou dávkou štěstí, ubránili hubené vedení. Tým si přesto zaslouží pochvalu, protože tohle byl jeden z mála vyrovnaných zápasů sezóny, který jsme zlomili ve svůj prospěch a jedná se o důležitou vzpruhu psychickou i bodovou před posledními třemi koly," chválil po zápase hlavní trenér Roman Novák a poukázal na důležitost získaných bodů. Ty totiž Kelty výrazně přiblížily pátému místu tabulky, které by jim zajistilo lepší výchozí pozici pro blížící se předkolo.

Dvě nesmírně vyrovnaná utkání

Juniorka pokračovala v dlouhé sérii domácích utkání a vyzvala Ústí nad Labem. Bitva s nádechem atmosféry play-off byla velmi vyrovnaná. V první třetině byli lepší Kelti, kteří si sice vytvořili si několik vyložených brankových příležitostí, nakonec z toho vytěžili ale jen jednu trefu za záda soupeřova gólmana. V druhé části naopak převzalo iniciativu Ústí, z čehož pramenilo vyrovnání. Další gól už v základní hrací době ani následujícím pětiminutovém prodloužení nepadl a utkání dospělo až do nájezdů, kde byli šikovnější hosté, kteří tak zapsali bod navíc.

Příležitost vylepšit si zápasovou bilanci se naskytla o týden později, kdy po téměř roční odmlce na berounský plast opět zavítal výběr Třince. Kelti motivovaní předešlou prohrou v Moravskoslezském kraji stříleli ze všech pozic a na bránu vyslali dvakrát více střel než hosté. I tak ale nebyl výkon ideální – nepovedl se především úvod, ve kterém byli Třinečtí aktivnější, a navíc dvě třetiny nemohli najít recept na skvěle chytajícího Halouzku. Následující dramatické minuty však patřili už Keltům. V čase 31:15 srovnal Horel, ke kterému se o necelou minutu a půl později přidal Krbec, čímž Kelty nasměrovali k tříbodové výhře. Tu jim ale ještě 115 vteřin před závěrečnou sirénou zhatil třinecký Procházka, který využil individuální chyby a vyrovnal. I přes tuto komplikaci neztratili Berounští na odhodlání a závěrečný tlak jim opět vynesl vedení na 3:2, které i přes dvojité oslabení v poslední minutě hry ubránili.

Dorostenci si na konci března v klidu zastříleli

Druhá nejstarší mládežnická kategorie má zápasový program v letošní sezóně trochu volnější, a tak si tréninkový proces pravidelně zpestřuje přátelskými zápasy. Tentokrát se utkala výběrem U15 Středočeského kraje, v jehož dresu se kromě hráčů Kladna a Rakovníka objevilo hned osm Keltů, a dokonce jedna Fretka. Dorostenci se do tempa dostávali pomalu a po první třetině dokonce prohrávali, pak ale zapnuli motory, zápas bez větších problémů otočili a porazili výběr U15 5:2. Dva dny po přátelském utkání vyjeli Berounští sebevědomě do Prachatic s cílem přivézt tři body. Kelti od začátku do konce dominovali, což se projevilo i na skóre. Soupeřům navíc dovolili jen sedm střel a bez problému tak vyhráli 6:1. Momentálně se nachází na třetím místě své divize.