A hned na úvod je čekal těžký závod, když s minimálním tréninkem absolvoval každý ze závodníků celý pětiboj, včetně obtížné disciplíny 60 metrů překážek. Naštěstí všichni absolvovali překážky bez zranění a všichni pětiboj dokončili. Berounská děvčata obsadila mezi šestnácti týmy páté místo a chlapci byli mezi patnácti týmy dokonce třetí.

O týden později vstoupili ve Slaném do soutěže také družstva staršího žactva. Těm se už tolik nedařilo, když kluci obsadili až osmé místo mezi jedenácti týmy. Děvčata na tom byla lépe, umístila se na místě šestém, tedy uprostřed dvanáctičlenného startovního pole.

Následující den bojovala ve Vlašimi o body a také o případný postup na podzimní MČR družstva juniorů a dorostu. Berounská Lokomotiva postavila stejně jako v loňském roce pouze družstva juniorů a juniorek. Děvčatům se podařilo vybojovat druhé místo a mají tak otevřenou cestu k případným podzimním bojům. Chlapci skončili s malým odstupem čtvrtí. Další den se mezi jednadvaceti týmy prosadili i ti nejmenší z kategorie přípravek. Áčková družstvo obsadilo místo třetí a družstvo B místo osmé.

Do konce června budou mít atleti hodně napilno, neboť musí stihnout nejenom druhá kola soutěží družstev, ale i krajské přebory jednotlivců. Ligové soutěže dospělých byly zkráceny ze čtyř jen na tři kola a byly posunuty do prázdninových termínů.

Jitka Šafránková