Lépe se dařilo staršímu žactvu, jejichž soutěž začala ve Vlašimi. „Družstvo chlapců obsadilo ve třináctičlenném poli krásné třetí místo, děvčata v konkurenci patnácti družstev skončila pátá," byla spokojená Jitka Šafránková z berounského oddílu.

Do bojů o postup na MČR se vrhla i družstva dorostenců a juniorů. „Berounská Lokomotiva postavila v tomto ročníku v ženské kategorii pouze družstvo juniorek a v mužské kategorii družstvo dorostenců. Juniorky se chtějí pokusit napodobit loňský úspěch dorostenek, které doputovaly až do celostátního finále a z Ostravy si odvezly historický úspěch v podobě bronzových medailí," uvedla Jitka Šafránková.

Juniorky skončily v prvním ze tří kol soutěže druhé za silným družstvem z Boleslavi. „Pokud toto umístění udrží i v dalších kolech, tak jim to bude stačit na postup do podzimního finále Čech. Dorostenci v už tradičně komorní sestavě obsadili čtvrté místo s minimální tříbodovou ztrátou na třetí Čáslav," řekla Šafránková.

Dnes vstoupí v Českých Budějovicích do bojů o ligové body také družstvo žen. Fanoušci atletiky si mohou užít v neděli, kdy se na domácím stadionu v Berouně utkají v krajském přeboru družstva mužů.