"Bohužel, počasí nám znovu dalo zabrat. V pátek dopoledne horko a odpoledne velká průtrž mračen a bouřka. Ta na třicet minut přerušila celou soutěž. V sobotu dopoledne přišel prudký déšť a často s velkými přívaly vod. A neděle znovu velké horko a vedro," popisovala kruté podmínky veslařů trenérka Růžena Sehnoutková.

Nejúspěšnější závodnicí se stala juniorka Adéla BARTÁKOVÁ. Nejprve získala zlato na dvojskifu juniorek s Kamilou Krpcovou z Loun, to bylo naprosto suverénní. Obě děvčata byla nominována ústředním trenérem mládeže ČVS do posádky osmiveslice složené z juniorek připravujících se na MS U19 a U23. A tato juniorská posádka překvapila v kategorii žen všechny ostatní a vyhrála!

Velkou radost měli z bronzové medaile dorostenci z nejnáročnější technické disciplíny dvojka bez kormidelníka - Matěj SMEJKAL s Jendou LANDOU. Smejkal vybojoval ještě stříbrnou medaili na skifu dorostenců. Vítězství mu v cíli uniklo o 0,266 s, ale celkový vítěz je z Slovenska a tak Smejkalovi patří titul Mistr ČR a mistrovská šerpa.

Velikou radost a druhou stříbrnou medaili vybojovaly na dvojskifu dorostenek krásnu jízdou Markéta FOREJTOVÁ a Anička PAVLÁSKOVÁ.

Jana Melichová s otcem a s promotérem turnaje Lubošem Koželuhem.
Triumf v Berouně vystřelil Melichovou mezi profesionály. Splnil se mi sen, říká

Dvě „bramborová“ umístění a tedy 4. místa vybojovaly dorostenky na párové čtyřce bez kormidelníka ve složení veslovod Markéta FOREJTOVÁ, Anna PAVLÁSKOVÁ, Alexandra LAUBOVÁ a Žofi RADECHOVSKÁ a dvojka s kormidelníkem juniorů – Jakub ŠIŠKA s Filipem HOBZOU a na kormidle Jára ČECH.

Ve Finále A obsadily 5. místo dvě berounské posádky – na osmiveslici dorostenek Děčín, Boh a naše Žofie RADECHOVSKÁ, která byla veslovodem a Marie TRNKOVÁ a junioři na čtyřce s kormidelníkem ve složení Jakub ŠIŠKA, Filip HOBZA, Tomáš PARTL, Ondřej ŠTAJER a Vojta RADECHOVSKÝ.

Do Finále B se probojovali dorostenci Přemek PRÁŠEK, Jan LANDA, Vojtěch KOPAČKA a Jára ČECH na čtyřce s kormidelníkem Vojtou RADECHOVSKÝM. Kluci dlouho bojovali o třetí místo, ale 200 m před cílem „chytili kraba“ - špatně vyndané veslo z vody - a dojeli na čtvrtí.

Na dvojskifu dorostenek se do Finále B probojovala Saša LAUBOVÁ ve společenství se smíchovskou L.Poldauf. Děvčata z pátého místa 400m před cílem, po vynikajícím finiši, vybojovaly druhé místo a skončily celkově na osmé. Stejně dojeli i junioři na dvojce bez kormidelníka Vojta RADECHOVSKÝ, Tomáš PARTL.

"Mistrovství žactva a i dorostu, juniorů a seniorů jsou za námi a všichni si nyní odpočinou od náročné sezóny. Adélce držíme palce, aby byla potvrzena její nominace na MS juniorů a U23, které se uskuteční na konci července v Italské Varese. A děkuji všem, kteří se na přípravě našich veslařů podíleli," dodala spokojená Růžena Sehnoutková.