Předem mi dovolte vám pogratulovat k ocenění. Kam ho osobně řadíte?
Byla jsem opravdu mile překvapena, že vybrali zrovna mne, v tak velké konkurenci ostatních sportovců si toho velice vážím. Byl to pro mne velký společenský zážitek a moc všem děkuji. Určitě na toto ocenění budu dlouho vzpomínat.

Co říkali doma a co v atletickém oddíle?
Všichni byli překvapení, opravdu to nikdo nečekal.

Kdy jste vůbec začala inklinovat k atletice?
Od malička mne bavilo sportovat, bylo mi jedno, co dělám, hlavně že jsem venku a mám pohyb. Asi před čtyřmi lety jsem za školu závodila v přespolním běhu a zjistila jsem, že běhání mi docela jde. A tak jsem došla do atletického oddílu a zeptala se, zda bych mohla začít trénovat a závodit. V oddíle se mne ujal můj současný trenér.

Dělala jste někdy i jiný sport?
Ano. Třeba aerobic, stolní tenis, házenou a také plavání.

Jsou běhy jsou vaší specialitou?
Mojí hlavní tratí je 1500 metrů, ale běhám i 800 metrů a 3000 metrů, přespolní běhy a také jsem jednou už běžela běh do vrchu. Také běhám dlouhé štafety 4x400 metrů.

Vyberte ten nejlepší z vašich loňských úspěšných výsledků?
Je těžké ho vybrat. Největší osobní úspěch jsem dosáhla na Mistrovství České republiky v Ostravě v běhu na 3000 metrů, kde jsem zvítězila v kategorii dorostenek. Ale i účast v reprezentačním družstvu dorostenek na Světovém poháru v běhu do vrchu v bulharském Smolyanu mne velmi potěšila, protože jsme získaly stříbrnou medaili. Individuálně jsem skončila na třináctém místě.

Jak často trénujete?
Trénuji pětkrát až šestkrát týdně. Záleží na období, protože jinak se trénuje na podzim, jinak v halové sezoně. Jaro má také svá specifika a letní sezona je pak to hlavní, na co se po celý rok připravujeme, a to se už jen ladí sportovní forma a závodí. Na soustředěních máme ale i deset tréninků za týden.

A kde trénujete přímo?
Přes zimu trenér zajišťuje tréninky v hale ve Stromovce v areálu centra sportu ministerstva vnitra, kde jsou skvělé podmínky pro trénink v zimním období. Jinak ale trénuji doma v Hlásné Třebani a také v Berouně, kde studuji šestým rokem Gymnázium Joachima Barranda.

Kdo vás trénuje?
Mým trenérem je Luboš Dryák. Trénuje skupinu deseti běžců, kteří závodí na tratích od šedesáti metrů až po tři kilometry.

Co vás čeká v roce 2016?
Čtyři dny po vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec jsem se zúčastnila první letošní vrcholné akce – halového šampionátu dorostu a juniorů v Praze ve Stromovce. Z mé tréninkové skupiny se této akce mimo mne ještě zúčastnila Anita Žáková a Kateřina Pelichovská. A dále ještě z berounského oddílu atletiky Justýna Holubová, Nikola Dyrynková a Johanka Šafránková. Všem se nám dařilo skvěle, já jsem získal stříbro na 3000 metrů a bronz na 1500 metrů. Justýna získala bronz ve skoku o tyči a pak Johanka s Anitou vybojovaly skvělá čtvrtá místa na 1500 metrů a 400 metrů.

To byl pěkný začátek, a co dál?
Pokud vše dobře dopadne, tak budu závodit v červnu na Mistrovství České republiky pod otevřeným nebem a Světovém poháru v běhu do vrchu, který letos hostí Česká republika v Jánských Lázních. Na podzim mne čeká Mistrovství České republiky v krosu. V jednání je i má účast v nejvyšší klubové soutěži družstev – Extraligy dospělých v dresu Kladna.