Pro titul si doběhla atletka Škody Plzeň Tereza Hrochová, která osmikilometrový závod poprvé vyhrála. Do cíle dorazila jako první v čase 29:25, a tak vylepšila loňský bronz. Čtyřiadvacetiletá elitní vytrvalkyně porazila skvělé české běžkyně Simonu Vrzalovou (29:45) a šampionku z minulých let Pavlu Schornou Matyášovou (29:47). Závěrečný finiš si nechala až na poslední kolo. Druhou Vrzalovou za sebou nechala o dvacet vteřin.

„Od začátku jsem byla na čele závodu a čekala jsem, jestli by se někdo se mnou utrhl, protože běžet samotná je hodně riskantní. Když se některá z holek dostala na moji úroveň, udělala jsem dva tři rychlé kroky a zařadily se za mě. Takže jsem vytušila, že nikdo se mnou nepoběží a vezla jsem si holky na zádech. V posledním kole na mě trenér houkl, ať už do toho jdu,“ vysvětlila taktiku Tereza Hrochová. „Vyhrála naprosto suverénně. Terka má naběháno třikrát víc než já,“ směje se Stýblová, která dodala: „Navíc v říjnu byla padesátá na mistrovství světa v půlmaratónu.“

Mezi dorostenkami doběhla Tereza Placatková (608) na třetím místě.
V Běchovicích cinkla medaile pro Terezu Placatkovou

Pole závodnic v Běchovicích bylo našlapané. „Letos se sešla docela konkurence kvůli zrušení ostatních závodů. Cíl byl zaprvé mít negativní test na covid, abych mohla běžet. A za druhé doběhnout jako loni, čili na šestém místě. To první se povedlo, ale šesté místo mi nakonec uteklo o tři vteřiny,“ litovala závodnice Lokomotivy.

„Trať byla kopcovitější než loni, což mi vyhovovalo, ale osm kilometrů je na mě zatím moc. Každopádně ve "svojí" věkové kategorii do dvaadvaceti let jsem byla první, čímž bych se normálně kvalifikovala na mistrovství Evropy, které letos bohužel zrušili. Takže taková hořká spokojenost,“ mračí se česká reprezentantka. Trať zdolala za 30 minut a 22 vteřin.

Ze Sokolského běhu v Žebráku.
Šest kilometrů Sokolského běhu republiky si užili i Hrdličkovi

Kromě běhu studuje medicínu. „Chodíme normálně do školy - motolské nemocnice, jenom přednášky jsou online. Letos jsem ve třeťáku, o němž se říká, že je to nejtěžší ročník. Pracovní povinnost mediků od čtvrtého ročníku mě tak těsně minula, jinak bych se s běháním musela rozloučit,“ ví dobře Stýblová.

Na krosový šampionát navazovala nedělní tradiční Velká Kunratická. „Střihla jsem si tam hned dva starty, kde jsem oba závody vyhrála. Beru to jako hezké zakončení letošní sezony. Teď budu mít čtrnáct dní běžeckého volna, které strávím učením se na zkoušku z mikrobiologie,“ pousmála se Bára Stýblová, která dodala: „Pak začnu nabíhat kilometry na další sezonu a modlit se, aby se v létě závodilo.“