V posledních pěti letech je to počtvrté, co se Děčín probojoval do finále proti Nymburku, letos je však jejich účast možná trochu překvapivá. Po jedenácti prohrách v řadě v šesti týdnech od konce ledna, by na ně možná nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. „V tu dobu to nevypadalo, že by mohl být Děčín ve finále. Změnili trenéra a vyplatilo se to,“ hledal příčinu vzestupu akcií Severočechů Tomáš Vyoral. „Člověk musí věřit neustále, i tehdy v únoru, ale po prvních dvou zápasech ve Svitavách, když jsme před tím přešli po sedmi zápasech přes Opavu, jsme už cítili, že to letos vyjde,“ našel milník děčínský Tomáš Pomikálek.

Na startovní čáře finále má Děčín za sebou třináct zápasů v play off ze čtrnácti možných, Nymburk jen minimálních osm. I to ukazuje nadvládu úřadujícího mistra a zároveň i větší únavu Děčína. „Ke třem stříbrným hvězdičkám na dresu by se nám náramně hodila zlatá,“ žertuje Pomikálek, který o únavě nechce ani slyšet.

Také Nymburk má motivaci dlouho se se soupeřem nepárat. „Jednak chceme tuto sezonu ukončit s čistým štítem na kontě proher a také už chceme mít náročnou sezonu co nejdříve za sebou,“ pojmenoval dva motivační faktory Tomáš Vyoral.

X-faktorem Děčína při postupu do finále byla kromě změny trenéra i ochota tvrdě bránit. „Houževnatost a bojovnost v obraně jim jednoznačně pomohla do finále. Uvidíme, na kolik jim to bude stačit proti nám,“ nebojí se výzvy rozehrávač Vyoral.

První finálový zápas je na programu v Nymburce v pátek 24. května od 18 hodin. Prvních sto diváků se může těšit na dárky od Datonetu a firmy Louda. Do Fanshopu dorazí také nová dodávka trumpetek, aby finále mělo ještě lepší atmosféru. Obdivovatelé dívčí krásy se mohou těšit na vystoupení cheerleaders. Pojďte si užít finálový mač.

Finále NBL

Nymburk – Děčín

pátek 24. května
18 hodin
hala Sportovní centrum

Tomáš Laš

Ilustrační foto
Kapitán Čelákovic neviděl ve hře svého mužstva žádné slabiny