Ve městě perníku se uskutečnilo 22. Zimní mistrovství žactva, dorostu a dospělých v dálkovém plavání. Do bazénu se sjelo na sto třicet plavců z dvaceti čtyř oddílů z celé České republiky, aby v jednotlivých kategoriích soupeřili o své první letošní tituly.
Plavecký oddíl Lokomotivy Beroun reprezentovali svěřenci trenérů Vladimíra Seemana a Simony Pokorné – mladší žák David Ludvík, starší žák Dušan Miko, mladší dorostenci Jakub Bláha, Tomáš Ludvík a Filip Zeman a starší dorostenec Štěpán Zahradník.
„Nejprve se na tříkilometrové trati představil David Ludvík který si v kategorii dvanáctiletých doplaval pro stříbrnou medaili," zdůrazňuje první úspěch trenérka Simona Pokorná.
Následně se na start pětikilometrového závodu postavil Dušan Miko, pro kterého byla tato distance zcela nová zkušenost a i přes to se dokázal umístit na desáté pozici.
Třpytit se opět začalo v odpoledních hodinách v závodě dorostenců na pět km. „V kategorii mladších dorostenců napodobil stříbrem svého bratra Tomáš Ludvík a v kategorii starší dorost si do třetice pro stříbro doplaval Štěpán Zahradník," vypočítává medaile Simona Pokorná, která dodala: „Filip Zeman obsadil v konečném pořadí jedenáctou příčku a Jakub Bláha doplaval patnáctý. Všem šesti reprezentantům berounské Lokomotivy patří zasloužená gratulace."
Závodů se zúčastnili i plavci Spartaku Hořovice Martin Dřevínek a Jana Procházková, kteří nasbírali cenné zkušenosti.