V závodě na 3 km zvítězil Tomáš Ludvík a Filip Zeman si doplaval pro 4. příčku. Za 1 km si odvezl bronz David Ludvík, v závodě na 10 km vybojoval stříbro nedávný bronzový medailista z Mistrovství ČR na 20 km Štěpán Zahradník.
Tímto plavci Lokomotivy Beroun udělali letošní zlatou tečku za historicky nejúspěšnějším ročníkem v dálkovém plavání, v jehož průběhu se na start postavili plavci z 52 českých a 3 slovenských oddílů, a v této nelehké konkurenci vybojovali berounští fantastickou 7. příčku v bodování klubů.
Na tomto úspěchu se podepsalo rekordních 10 plavců Lokomotivy Beroun – Klára Bláhová, Tereza Lamprechtová, Petra Ševčíková, Jakub Bláha, David Ludvík, Tomáš Ludvík, Dušan Miko, Marek Štulík, Štěpán Zahradník a Filip Zeman. Ti od června do srpna úspěšně zviditelňovali město Beroun na otevřených vodách napříč celou republikou.
Letos ovšem nezůstalo jen u klubového úspěchu, ale dějiny se přepisovaly i v individuálním hodnocení, kdy poprvé v berounské historii ovládla Český pohár bratrská dvojice! V kategorii jedenáctiletých se stal celkovým vítězem David Ludvík, Tomáš Ludvík pak zcela ovládl kategorii čtrnáctiletých.
Dospělé a dorost čekají ještě tři závody Českého poháru, před kterými je v kategorii mladší dorost s výrazným náskokem na první pozici letošní lídr berounského dálkového plavání Štěpán Zahradník, čímž se rýsuje zlatý berounský hattrick. Věřme, že účastníci Českého poháru dálkového plavání i všichni ostatní plavci, jenž absolvovali pod vedením trenérů Simony Pokorné, Růženy Sehnoutkové a Vladimíra Seemana srpnové cyklisticko-běžecké soustředění na Šumavě, zúročí a využijí tuto kvalitní přípravu v nadcházející podzimní bazénové sezóně.