Nebylo to však jen nepříznivé  počasí, s nímž měly berounské atletky co do činění. Čekalo je tu druhé kolo jejich premiéry v prvoligové soutěži a věděly, že pokud se na této úrovni chtějí udržet, musí tentokrát porazit více než jednoho soupeře. Pravidla jsou totiž neúprosná. Družstva,  která se po sečtení všech hlavních bodů čtyřkolové soutěže umístí na  sedmém a osmém místě, nemilosrdně sestupují do druhé ligy  bez možnosti baráže.
V prvním kole obsadila berounská děvčata sedmé místo a teď potřebovala jít dál. Podařilo se! Přesto však radost závodnic i celého týmu mohla být ještě větší.
Od pátého místa dělilo děvčata pouhých pět bodů. Zatímco v prvním kole dívky nasbíraly celkem 78 bodů, ve druhém už to bylo bodů 101, když hluboko za sebou nechaly už podruhé pražskou Spartu a  tentokrát i České Budějovice. Na velmi silný tým ze Staré Boleslavi jim nakonec chybělo tak málo.
Obrovským přínosem berounských tygřic se stala posila z Ameriky Adéla Hofmannová,  dívka z Tmaně, která v Berouně začínala. V současné době studuje v Oklahomě na běžecké univerzitě. Adéla s přehledem vyhrála obě své tratě na 800 i 1500 metrů, vydatně přiložila i v dlouhé štafetě na 4 x 400 metrů a stala se s čtyřiadvaceti body nejlepší bodařkou oddílu.
Zdatně jí sekundovaly i hostující vrhačka Lenka Matoušková (disk, koule, kladivo), která přidala 15 bodů a oštěpařka Irena Šedivá s dvanácti body.
Z devatenácti berounských závodnic jich nakonec dokázalo bodovat patnáct. Zapojily se i nejmladší závodnice, věkem ještě žákyně, především tyčkařka Petra Nová ale i nadějná sprinterka Kateřina Pelichovská. O úsilí všech atletek svědčí i pokoření oddílových rekordů, když Petra Vlasáková vytvořila hned dva nové na 100 i 200 metrů, stejně jako Magda Holubová v dálce a trojskoku. Pátý přidala Johanka Šafránková v běhu na 800 metrů.
Třetí kolo bude 29. června na stadionu v Houšťce ve Staré Boleslavi a čtvrté pak na konci prázdnin 24. srpna  v Praze na Slavii.
Příště by děvčata potřebovala skončit nejhůře šestá, raději však na pátém místě. Šanci určitě mají. Zranění vyřadila  v neděli z bojů několik úspěšných závodnic, které  jistě mohou na společný účet přidat další body. Věříme, že se to berounským tygřicím podaří!