Na závody, které jsou nejvyšší soutěží desetiletého žactva se sjelo dalších sedmapadesát oddílů, které byly odhodlány také zabojovat o republikové tituly desetiletých.
„Naší skupinu tvořilo pět chlapců a jedna dívka, Lukáš Brousil, Marek Kindl, Jakub Prošek, Petr Pavlis, Jakub Pírko a v neposlední řadě nadaná svěřenkyně Růženy Sehnoutkové Zuzana Matějková, která si zaplavala mnoho osobních rekordů," uvedla trenérka Aneta Pokorná.
Hodně se dařilo Lukáši Brousilovi. „Velmi nadějný a bojovný Lukáš Brousil ukázal sportovního ducha a touhu po vítězství a díky jeho ambicím si vyskočil s úsměvem na stupně vítězů pro třetí místo za 50 metrů motýlek," přiblížila skvělý výkon Aneta Pokorná.
„Další úžasný výkon podali žáci na 4 x 50 metrů polohový závod štafet ve složení Petr Pavlis, Lukáš Brousil, Marek Kindl a Jakub Prošek, kde dosáhli osobního rekordu a o chloupek jim uteklo třetí místo. Souboj byl velmi vyrovnaný a o dohmat jsme získali až čtvrté místo," trochu litovala Aneta Pokorná.
„Jindřichovým Hradcem závody pro tuto sezonu skončily a naši plavci si mohou užít naplno prázdniny a nabrat nové síly na další sezonu závodů, které se budou konat od září," dodala trenérka Aneta Pokorná.