U našich severních sousedů proběhlo již 39. MS v rybolovné technice. Pořadatelé se zhostili svého úkolu velmi svědomitě a připravili pro závodníky perfektní podmínky, které se poté projevily ve výsledcích většiny závodníků.
Na závody přicestovalo 72 závodníků z 16 států světa, mimo jiné i z Austrálie a Japonska. Českou republiku reprezentovalo šest mužů a tři ženy, všichni se museli zúčastnit nominačních závodů a následně byli vybráni státním trenérem. Mezi nominovanými byl i Tomáš Spáčil ze Zaječova, který byl ve svých šestnácti letech nejmladším účastníkem celého mistrovství. Takto mladému závodníku se to povedlo po 26 letech, kdy byl nominovaný Patrik Lexa, který stále aktivně závodí a je nejúspěšnějším závodníkem v rybolovné technice na světě.
Tomáš Spáčil jako úřadující mistr světa mezi juniory jel především sbírat zkušenosti do dalších let. Hned první den ho ale trenér vyvedl z omylu a zařadil ho do družstva. Josef Luxa dělá trenéra dvacet dva let a nikdy do družstva nezařadil nováčka. Této pocty a zároveň velké odpovědnosti se Tomáš zhostil na jedničku.
Svými výkony byl plnohodnotným členem družstva, se kterým se na konec stal mistrem světa!
Tento krásný výsledek potvrdil i v disciplíně hodu do dálky 7,5g, kde získal svojí první individuální medaili mezi seniory. Už postup do finále byl velký úspěch a hned prvním hodem si řekl o stříbrnou medaili, když nestačil jen na chorvatského závodníka. V celkovém pořadí se Tomáš umístil na jedenáctém místě, se ztrátou pouhých devíti bodů na medaili v celkovém pořadí.