V Rakousku se o víkendu uskutečnil v pořadí již třiadvacátý ročník mezinárodních plaveckých závodů pod názvem McDonald's cup .
Do města na Dunaji se sjelo na čtyři sta plavců z osmatřiceti oddílů ze sedmi evropských zemí, mezi nimiž nechyběli ani zástupci plavecké Lokomotivy Beroun – Michael Bláha, Jozef Onderka, Štěpán Zahradník a Tomáš Ludvík.
„Naši svěřenci na sebe upoutali tak značnou pozornost, že činovníci mega týmů z Rakouska či Německa ještě první den začali zjišťovat velikost a polohu města Beroun  a jejich nevěřícné tápání vydrželo až do samého závěru druhého dne," usmíval se trenér Vladimír Seeman.
Po celé dva dny se závodilo na stometrových tratích – znak, prsa, motýl a kraul, aby z celkového součtu bodů dle tabulek FINA vzešlo vždy pět finalistů z každého ročníku do závodu na 100 metrů polohově. K tomuto čtyřboji byly ještě vloženy závody ve sloučené kategorii, šestnáct let a mladší,  na 200 metrl volný způsob a štafety.
Kategorii čtrnáctiletých zcela ovládl  Tomáš Ludvík, který získal prvenství na 100 metrů znak a 100 metrů volný způsob, stříbrné umístění na 100 metrů motýl a bronzovou medaili na 100 metrů prsa, což mu vyneslo  celkové vítězství v bodovaném čtyřboji a postup do finálového závodu na 100 metrů polohově, kde si doplaval pro pohár za 1. příčku. Tomášovi se ještě jako bonus podařilo překonat dva rekordy mítinku, a to na tratích 100 metrů znak a 100 metrů polohově.
V kategorii šestnáctiletých se berounským plavcům podařil ojedinělý kousek v podobě tří umístění závodníků z jednoho oddílu v první šestce v celkovém pořadí čtyřboje. Nejlépe si vedl Štěpán Zahradník, který si doplaval pro bronz na 100 metrů motýl, a když k tomu ještě přidal velmi kvalitní výkony na ostatních stometrových tratích, vyneslo mu to třetí místo ve čtyřboji, postup do finále na 100 metrů polohově a v něm nádhernou bronzovou medaili.
Michael Bláha vybojoval bronz na 100 metrů volný způsob a i on díky nadstandardním výkonům v ostatních závodech v rámci čtyřboje postoupil do finále z celkové čtvrté pozice, kterou nakonec i obhájil. Ve vloženém závodě na 200 metrů volný způsob přidal Michael ještě skvělé druhé místo.
Jozef Onderka po celé dva dny bojoval se zraněným ramenem. „Nutno podotknout, že v okamžicích, kdy by někteří díky tomuto hendikepu vzdali, tak on dokázal zatnout zuby a s obrovským sebezapřením bojovat a znamenitě reprezentovat berounskou Lokomotivu," pochválil bojovníka trenér. Jozefovi se podařilo získat stříbro ve své nejsilnější disciplíně na 100 metrů prsa a ač ve všech ostatních stometrových  tratích skončil vždy v první desítce, tak mu nakonec finálová pětka utekla o pouhých patnáct bodů a v celkovém pořadí čtyřboje obsadil 6. místo.
Třešinkou na dortu byla polohová štafeta 4 x 50 metrů  (Ludvík – znak, Onderka – prsa, Zahradník – motýl, Bláha – kraul), kdy si berounští plavci způsobem start – cíl a s obrovským náskokem doplavali pro mnohé zúčastněné překvapivé prvenství.
„Díky jedenácti medailím obsadila naše minivýprava v konečném součtu bodového hodnocení oddílů neuvěřitelnou čtvrtou pozici a právem jim náleží poděkování za vzornou reprezentaci mateřského klubu," dodává Vladimír Seeman.