Byla to skvělá atmosféra, která dokázala hráče strhnout k výbornému výkonu. K podobné atmosféře nyní vzhlíží všichni v Králově Dvoře. „Když jsem tu před rokem hrál finále 1. ligy se Spartou proti Brnu, tak jsme hráli právě po zápase T.B.C. s Lípou. Já tady tehdy seděl, byla plná tribuna, bylo to fantastické," vzpomíná útočník Radek Križko na atmosféru prvního souboje s Českou Lípou.

Všichni z domácích jsou si vědomi, o co se hraje. O postup do semifinále florbalového poháru České pojišťovny, ale hlavně o odplatu za rok starý souboj o první ligu, kdy Králův Dvůr prohrál 4:5 na domácím hřišti a 4:7 na palubovce České Lípy. Nemůže mít zaplněná tribuna i opačný efekt, který by domácí příliš svazoval?

„Záleží to na povaze hráče. Někteří jsou flegmatici jako já, mě to spíš pomůže a vyburcuje mě, že se tu na mě někdo kouká. Ale kluci, kteří mají tu psychiku jinou, těm to může vysloveně svázat ruce," říká Križko. Vzápětí však doplňuje: „Taky to může hodně pomoct. A mně to rozhodně pomůže."

Zápas s Lípou se ještě odehraje před startem 2. ligy mužů, jež startuje v sobotu, a pro domácí to je velmi ostrý start do sezóny. Ti však vědí, co dělá soupeře nebezpečným. „Lípa má daleko víc zkušeností a ti hráči si víc věří. Ta sezóna v první lize jim určitě hodně pomohla. Víme co od nich očekávat, ale taky víme, že my umíme dobře bránit a máme šikovné střelce gólů. Musíme si ale pohlídat jejich střely z dálky," vyjmenovává soupeřovy zbraně králodvorský trenér Karšňák.

T.B.C. však nechce jít do zápasu s velkou defenzivní taktikou. Na tu se králodvorští spoléhali před rokem v odvetě a nebyla to vůbec dobrá volba. „Musíme být i na míčku, aby to nebylo tak jednostranné," poznamenává Karšňák.

Z kabiny Králova Dvora tak vycházejí dvě přání – parádní atmosféra v hledišti a vítězství, které by znamenalo postup do osmifinále poháru, které je zatím maximem Králova Dvora.

„Když nás přijdou podpořit diváci, tak můžeme uspět a já udělám všechno pro to, abychom uspěli," vzkazuje fanouškům Križko.