Vstup do prvního zápasu, který se hrál na olomouckém stadionu, domácím vůbec nevyšel. Čuřík nevyužil dvě velké šance a naopak hosté se rychle ujali vedení zásluhou Besser a Přibyla. Beroun pak po polovině zápasu vedl 4:0 a měl nakročeno k prvnímu bodu. Domácí se střelecky prosadili až v závěrečné čtvrtině, a snížili na přijatelných 3:6.
Beroun tak vedl po prvním zápase 1:0 a na kladenském zimním stadionu chtěl udělat vše pro to, aby se více už  po odvetném utkání nehrálo. A to se také podařilo, i když začátek nebyl pro Medvědy jednoduchý. Hanáci museli zvítězit a od úvodu dělali vše pro to, aby se jim to povedlo.
Během úvodní dvouminutovky se trefili Vích a P. Handl. I přes převahu a gólové šance si však Eagles nedokázali vypracovat výraznější vedení. Medvědi brzy kontrovali a pak udeřili, když jasně opanovali druhou polovinu zápasu, dostali Olomouc pod tlak a výhrou 9:4 si stvrdili postup do finálového turnaje, který se bude hrát ve Vrchlabí. Berouňané tak dostáli svému cíli, kterým je navázání na zlaté extraligové úspěchy z let 2009 a 2010.

Fakta k zápasu a přesný los Final Four přináší úterní tištěný Berounský deník.