V bazénu berounské Tipsport laguny proběhla již potřetí mistrovská plavecká soutěž. Bylo jí závěrečné čtvrté kolo Základní soutěže západní části Středočeského kraje za přítomnosti oddílů z Příbrami, Kladna, Hořovic a Berouna. Pořadatelem byl plavecký oddíl berounské Lokomotivy. Soutěžilo se ve třech žákovských a jedné společné kategorii dorostu a dospělých.

Berounští v domácím prostředí vybojovali 24 prvních, 14 druhých a 16 třetích míst.

V žákovských kategoriích vystoupili na stupně vítězů tito mladí plavci: Holanová za pět vítězství a jedno druhé místo, Nováková za pět prvních míst, Kilingerová vybojovala zlato, stříbro a pět bronzů, Semrádová vybojovala jedno vítězství a dvě třetí místa, Šírerová byla dvakrát stříbrná, Doanová vybojovala zlato a stříbro, Vávrová stříbro, Kučera zlato, Šafránková stříbro a bronz, Onderka stříbro. V kategorii dorostu a dospělých byli úspěšní Poledníková, Rendlová, Grubnerová, Slapnička, J. Vild a Grubner. I tato, již třetí soutěž v Berouně, potvrdila, že se postupně vytváří stabilizovaný sbor rozhodčích, jehož složení tvoří bývalí plavci a činovníci takřka všech generací.

Díky tomu se již uvažuje o tom, že by se Beroun mohl v příštím roce ucházet o pořadatelství některé z vrcholných republikových soutěží. Plavce Lokomotivy vedli na těchto závodech trenéři Pokorná, Sehnoutková a Seman.

(ka)