Desetiletí se sešli v Domažlicích. Mezi nimi byly i dvě berounské naděje, Tereza Nováková a Helena Doanová z Lokomotivy Beroun.

Oběma se podařilo prosadit do desítky těch nejlepších. Nováková si vybojovala páté místo na 200 m polohový závod, na stovce byla devátá, v kraulových disciplinách byla sedmá ve dvoustovce a desátá na čtyřstovce, přidala osmé místo ve znakařské stovce.

Doanová se prosadila v disciplině prsa, kde se umístila jako osmá. Obě závodnice jsou nadějí berounského plavání. S vedením pomohli obětavě rodiče – manželé Novákovi.

Do stejné vrcholné soutěže pro jedenáctileté, která se konala v České Třebové, vyslal Beroun 8 závodníků. O jejich úspěšnosti svědčí bilance dvou zlatých, dvou stříbrných, tří bronzových, šesti čtvrtých, čtyř pátých , tří šesti a šesti dalších umístění do desátého místa. Přebornické tituly Čech získaly kraulové a polohové štafety žáků v sestavách Štulík, Zahradník, Tomášek, Bláha a Onderka. Bláha vybojoval stříbro na kraulové čtyřstovce, bronz na dvoustovce a znakařské stovce, přidal čtvrté místo na kraulové stovce a páté na osmistovce.

Tomášek se stal nositelem stříbra na motýlové padesátce, bronzu na znakařské dvoustovce. Přidal i šesté místo na 100 m znak. Zahradník získal čtvrté umístění na 100 m polohový závod, byl pátý a sedmý v motýlu, sedmý na 200 m prsa. Velmi dobře si vedla Šafránková: čtvrtá a šestá na 200 a 100 m prsa, čtvrtá a pátá na 100 a 50 m motýl, osmá na 200 m polohově. Štulík šestý a osmý na 100 a 50 m kraul, Onderka pátý a osmý na 200 a 50 m prsa, Ševčík desátý na 50 m motýl. Úspěšný kolektiv vedl trenér Vladimír Seeman.

Slavoš Sobotka