V polovině května se zúčastnily závodnice atletického oddílu Lokomotiva Beroun Irena Šedivá a Kateřina Prouzová evropského mítinku v Brně. Šedivá závodila v hodu oštěpem, kde osobním rekordem a krajským rekordem 46,86 m vyhrála a Prouzová v běhu na 800 metrů výkonem 2:25,54 min. obsadila páté místo.

O týden později se konal krajský přebor jednotlivců všech kategorií. V sobotu závodili dorostenci a dospělí, v neděli pak mladší a starší žactvo. Celkově získala Lokomotiva Beroun třináct cenných kovů. Mezi muži vystoupal na stupeň nejvyšší Jan Cihlář v běhu na 5000 metrů. Bronzové medaile mezi muži vybojovali Jan Košťálek v běhu na 800 metrů a Jiří Hakl na patnáctistovce. V kategorii dorostenek zářila Irena Šedivá, která vyhrála oštěp a připsala si také třetí místa za hod diskem a na hladké stovce. V kategorii starších žákyň vyhrála běh na 800 metrů Kateřina Prouzová a Lucie Sklenářová doběhla druhá na 100 metrů překážek a na hladké sto padesátce. Mezi mladšími žákyněmi vyhrála výšku Jarmila Gregovská a druhá místa přidaly Johanka Šafránková na 800 metrů a Linda Semrádová na 1500 metrů. Na téže trati doběhl jako druhý také mladší žák David Soukup.

V poslední květnový den pak odjížděli muži a ženy oddílu atletiky k prvnímu kolu druhé ligy do Prahy-Stromovky. Mužům chybělo několik opor, ale i tak se ve velmi silné skupině stále drží. Ženy složené převážně ze starších žaček berou tuto soutěž hlavně jako nabírání zkušeností.

V neděli 1. června se v Praze na Vítkově představil ve svém prvním závodě na 10 km chůze Václav Vondra. Při obrovském vedru zašel slušný čas 1:07,37 hod. a obsadil celkově 24.místo (5. místo mezi závodníky ze skupiny II.ligy). Do druhého kola II.ligy skupiny A pro družstvo Berouna tak získal šest bodů.

V pátek 6. června starší žactvo bojovalo ve třetím kole krajského přeboru družstev ve Staré Boleslavi. Hoši jeli pouze ve dvou a starším žákyním chyběly některé silné opory. Hoši získali 14 bodů a obsadili poslední místo, dívky bojovaly a se ziskem 73 bodů obsadily páté místo.

O den později se v Jablonci nad Nisou konalo třetí kolo chůze na 10 km mužů do II.ligy a závod dorostenek na 5 km. Václav Vondra obsadil páté místo časem 1:05,22hod. a získal pro oddíl šest bodů do třetího kola. Lucie Houšková obsadila celkové šesté místo časem 32:38 min.Tento čas by jí měl stačit k nominaci na mistrovství České republiky, které se koná 20. června v Praze.