V příloze tohoto článku si můžete prohlédnout fotogalerii a videgalerii z prvního podniku Rally cupu 2008.

Soutěž se v tomto termínu původně měla jet v okolí Mořiny, po zásahu občanů obce Kozolupy byli pořadatelé nuceni soutěž přesunout. Na soutěžní posádky čeká během šesti rychlostních zkoušek celkem čtyřicet tři ostrých kilometrů.

Na Erzetce Lážovice se představí celkem více než sto posádek. K vidění opět bude zahraniční konkurence, neboť se v soutěži představí pět posádek z Polska a čtyři z Německa.

Startovní pole je opět plné zajímavých posádek a vozů. Diváci, kteří chtějí vidět sportovní speciály, by si určitě měli přivstat, neboť již mezi předjezdci najdeme pět vozů Subaru Impreza, tři z toho specifikace WRX, a tři vozy Mitsubishi Lancer Evolution, dva z toho deváté řady.

Favoritem celé soutěže je opět dvojice Robert Bezouška s Hynkem Středou na voze Mitsubishi Colt EVO 8 , kteří vyhráli úvodní podnik Rallye Cupu 2008 a jsou v čele celého seriálu.

Na startu se objeví tradičně také řada vozů Škoda, a to od historických typů 100, 110, 1000 a 130 až po Favority a Felicie.

Na této soutěži jsou tři divácká místa. První se nachází nad lesem nedaleko obce Bykoš, další divácké místo bude umístěno v Lážovicích a v obci Nové Dvory. Pořadatelé vyzývají všechny diváky, aby nevstupovali do zakázaných zón a dbali maximálně pokynů pořadatelů. Program bude možné zakoupit v občerstveních za 20 Kč.

Podrobné informace včetně startovní listiny najdete na www.wmr.tym.cz