Tuto rychlostní zkoušku projeli závodníci dopoledne třikrát ve směru na Stradonice a odpoledne pak třikrát ve směru na Beroun. Na trať se vydalo celkem sedm desítek posádek na vozech nejrůznějších specifikací.

Ačkoliv dopoledne halila velkou část trati mlha, již od časných ranních hodin byla kolem celé trati k vidění velká řada diváků, kterých se nakonec sešel na této rallye obdivuhodný počet. A určitě nebyli zklamaní. Na kluzké trati řada posádek projížděla zatáčky smykem a k vidění bylo i několik drobných havárií.

„Na vyšších soutěžích má řada závodníků drahá auta, se kterými jezdí čistou stopu, aby je nerozbili. Tady jezdí opravdoví srdcaři,“ uvedl příznivec rallye Tomáš Kolář, který se na Erzetku přijel podívat z Příbrami. „Na těchto soutěžích je také velice dobrá atmosféra mezi lidmi,“ doplnil Petr Fiala rovněž z Příbrami. Oba dva tito příznivci rychlých kol byli s celkovou úrovní soutěže velice spokojeni.

V celkovém pořadí se nejlépe vedlo posádce Miroslav Janota - Tomáš Janota na voze Opel Ascona B z týmu PK Oil, která startovala v nejsilnější kategorii historických vozů. Po šesti erzetách měla tato posádka na svém kontě čas 23:16,60 min. Druhá posádka v celkovém pořadí Robert Bezoušek - Hynek Středa na voze Mitsubishi Colt Evo 8 z Tuning Magazin Racing Teamu za vítězem zaostala o 25,8 vteřiny. Nejrychlejší časy v obou směrech zaznamenali zmiňovaní Bezoušek se Středou, kteří erzetu ve směru na Stradonice projeli v čase 3:51,30 min a v opačném směru v čase 3:39,50 min.

Více podrobností vám přineseme ve čtvrtečním vydání Berounského deníku.