Perun – Lerma Nižbor 5:7

Hokejbal, okresní liga

Začátek pohledného utkání plného branek patřil hostům a po úvodním obléhání Čížkovy branky se ve druhé minutě prosadil na hranici brankoviště důrazný Truksa. Lemra po vstřelené brance chtěla přidat další gól a vytvořila si několik slibných šancí, jenže zapomínala na zadní vrátka. Po jednom ze závarů poslal Brodan do brejku Beneše, který parádním bekhendovým blafákem vyrovnal. Nižborští borci však mají ve svém středu střelecky potentního Gottharda, který zařídil po šesti odehraných minutách pohotovou přesilovkovou dorážkou vedení. Aktivnější a častěji střílející Lemra se do konce první části již neprosadila. Naopak, byl to Brodan v dresu Perunu, který ukazoval, jak se mají nabídnuté šance využít. Nejprve při početní výhodě střílel přesně z kruhů a půl minuty před koncem usměrnil střílenou Benešovu přihrávku mezi betony brankáře Ježka.

Vedoucí celek soutěže se však nehodlal s nepříznivým stavem smířit. Hned po úvodním buly ukázal svoji techniku Gotthard, prosmýkl se mezi bránícími hráči a s přehledem zavěsil nad Čížkovo rameno. Po dalších padesáti vteřinách už byla Lemra na koni, před brankovištěm se nadvakrát prosadil Manda a na dvoubrankový rozdíl zvýšil dokončeným hattrickem Gotthard. Hosté si po zbytek třetiny náskok hlídali a strany si soupeři měnili za stavu 3:5.
Poslední část byla na góly nejvyrovanější, ale každou jiskřičku naděje, která se blýskla na straně Perunu, Nižbor uhasil a udržoval si bezpečný odstup. Na branku Bauera odpověděl dalšími dvěma góly Gotthard a konečnou podobu 5:7 dal výsledku veterán v dresu Perunu Ludvík Fortuník.

Branky a asistence: 2:40 Beneš (Brodan), 10:44 Brodan (Smrčka), 11:21 Brodan (Beneš), 24:52 Bauer (Fortuník L.), 29:03 Fortuník L. (Beneš) – 1:09 Truksa (Němeček), 5:28 Gotthard, 12:12 Gotthard (Manda), 13:02 Manda, 18:13 Gotthard (Sevald), 25:55 Gotthard, 27:24 Gotthard (Sevald). Vyloučení: 4:1, Využití: 1:2, Střely na branku: 23:34, Rozhodčí: Novotný, Foukal. Třetiny: 3:2, 0:3, 2:2.

Perun: Čížek – Brodan, Lukeš A., Beneš, Bauer, Smrčka, Fortuník L.

Lemra Nižbor: Ježek – Manda, Gotthard, Truksa, Černý, Němeček, Sevald, Fortuník M.