Černá Hvězda – Kelti Nižbor 1:3

Kelti nezačali dobře. Dvě velké šance domácí ještě v úvodu nevyužili, avšak početní výhoda, kterou od poloviny třetí minuty hrála Černá Hvězda, potrestána byla. I nadále byl lepší domácí tým, který nepouštěl Nižbor z kleští. Jako záchranná brzda Keltů fungoval spolehlivý brankář Ježek. První střelu Nižbora vyslal na brankáře Dvořák v době, kdy časomíra ukazovala devátou minutu. Kelti postupně vyrovnali hru a ve 14. minutě se také střelecky prosadili. Podráského střelu dopravili za záda Kunce důrazní Novák s Mandou. Pocit zmaru Černé Hvězdy umocnila další přesilovka Keltů, kterou zužitkoval Šmíd – 2:1.

Ve druhé třetině oba týmy bojovaly o každou píď asfaltu. Šance se střídaly na obou stranách, gólmani však jednoznačně kralovali a nižborskému Ježkovi dvakrát pomohla i tyč. Černá Hvězda si přes výborný výkon vybrala svoji slabší chvilku, kterou se podařilo Keltům potrestat ve 36. minutě. V oslabení se do protiútoku po špatném střídání dostala Truksa – Novák. Po vyšachování staticky bránící trojice a Novákově efektní bekhendové střele do růžku Kuncovy branky odskočili Kelti na 3:1. Vstřelená branka znamenala pro nižborské hráče uklidnění a pozorným bráněním a aktivním napadáním nepouštěli soupeře do větších šancí. Tlak Hvězdy se však s ubíhajícím časem stupňoval a domácí v posledních pěti minutách dokázali zatlačit Kelty do hluboké defenzívy. Domácí dokonce hráli i dvojnásobnou přesilovku, ale vyrovnat nedokázali.

Další těžké utkání, které se ukázalo jako výborná příprava na play-off, Kelti zvládli a s devatenácti­bodovým náskokem, který znamená pět kol před koncem jistou výhru v základní části, kralují Kladenské okresní lize.

Kelti Nižbor: Ježek – Truksa, Urban, Říha, Šmíd, Černý, David – Novák, Brodan, Beneš – Manda, Dvořák, Podráský – Mičko, Novotný, Lašek.

Roman Novák