SK Kelti Nižbor – Nové Strašecí B 7:2

Kelti se v první patnáctiminutovce prakticky natrvalo usadili na polovině soupeře, kde vířili stojaté vody bránící pětice hostí. V permanenci byl především výtečně chytající Horyna a přestože během úvodní části kapituloval třikrát, byl nejlepším hráčem Nového Strašecí. Gólový účet otevřel v páté minutě David, jehož jedovka prošla klubkem těl před brankovištěm a zakončila svou pouť v síti. V desáté minutě se dvakrát prosadil nejproduktivnější muž Keltů Beneš. Nejprve zakončil zámek ve třetině Nového Strašecí střelou z mezikruží, po sedmnácti vteřinách pak těžil ze spolupráce s Novákem.

Ve druhé části se gólostroj Nižbora zasekl. Příčinou byl především Horyna, který několikrát vytáhl bravurní zákrok. Jedinou branku se povedlo vstřelit Novákovi, který poslal míček do sítě po uvolnění od Brodana nekompromisní ranou o tyč. Jenže v čase 26:35 se radovali i hosté, když po buly protlačil míček za záda Humla Rajgl.

Naděje na možný zvrat ve prospěch Nového Strašecí se ukázaly jako liché v první minutě závěrečné třetiny. Přihrávku Dvořáka zužitkoval golfem střílející Manda – 5:1. Poté Kelti znatelně polevili a dovolili soupeři několikrát ohrozit Humla. Novému Strašecí se po krásné individuální akci Rajgla, který prošel přes tři hráče Keltů a v pádu zakončil, podařilo snížit, avšak poslední slovo měli nižborští borci. Říha ve čtyřicáté minutě zkušeně zakončil střelou po zemi k tyči a poslední slovo měl Mičko, který s ledovým klidem proměnil trestné střílení nařízené za úmyslně posunutou branku.

Kelti: Huml (P. Lašek) – Říha, Šmíd, Černý, David, Truksa, Smrčka – Novák, Beneš, Brodan, Dvořák, Manda, Sevald, Mičko, T. Lašek, Podráský, Novotný, Vacek.