Black Ravens – Kelti Nižbor 4:0 (2:0)

Již úvodní utkání, proti pozdějšímu vítězi, kralupským Black Ravens, ukázalo, že nově složený tým může pomýšlet na dobré umístění. Se silným soupeřem drželi Kelti krok, avšak v zakončení byli produktivnější Ravens. Kelty může mrzet především nastřelené břevno, dvě tyče a vynikající zákroky gólmana soupeře. Historicky první utkání skončilo porážkou 0:4, za předvedený výkon se ale Nižbor rozhodně nemusel stydět.

Branky: 6:56 Krůček J. (Krůček M., Denis), 9:54 Rubeš (Krůček J., Krůček M.), 14:44 Krůček M., 18:23 Krůček J. (Krůček M.). Vyloučení: 1:2, využití: 2:0, střely na bránu: 14:14

Kelti Nižbor – Goblins Praha 5:1 (1:1)

Ve druhém zápase nastoupili Kelti proti pořádajícímu týmu Goblins Praha. Výborný vstup do utkání, kdy soupeři zle zatápěli v obranné třetině, ale brankou neskončil, a tak se potvrdilo okřídlené nedáš-dostaneš, když z brejku skórovali Pražané. Jenže, jak se později ukázalo, jednalo se o jedinou střelu vyslanou na gólmany Nižbora. Ještě do poloviny zápasu se podařilo Nižboru skóre otočit (historicky první branku nového klubu vstřelil Jan Vacek) a na konci zápasu svítilo na světelné tabuli 5:1 pro Kelty.

Branky: 4:54 Vacek (Novák), 15:21 Novotný, 17:52 Beneš (Černý J.), 19:36 Pospíšil, 20:47 Vacek (Beneš) – 1:51 Smolák (Podojil, Dobeš). Vyloučení: 0:2, bez využití, střely na branku: 19:2

Avir Reloaded – Kelti Nižbor 4:0 (1:0)

Poslední utkání ve skupině proti týmu z 2. národní ligy, HK Avir Reloaded, bylo zároveň soubojem o druhé místo v základní skupině. Podobně, jako při předcházejícím zápase, se Nižbor do protivníka zakousl a nepouštěl jej na dlouhé minuty z obranného pásma. První branka padla na konci úvodní poloviny z hole Pospíšila a zlomila odpor houževnatého soupeře. A tak v druhé půli mohly přijít gólové hody, když dvěma zásahy Fišera a jedním Vacka stanovili Kelti konečné skóre na 4:0.

Branky: 10:18 Pospíšil (Novotný), 12:29 Vacek, 13:52 Fišer, 15:53 Fišer (Manda). Vyloučení: 1:0, bez využití, střely na branku: 16:11.

Hbc Hostivař – Kelti Nižbor 2:3 (2:1-0:1) v prodloužení

V nedělním čtvrtfinále čekal na nižborské borce další tým z 2. národní ligy, HBC Hostivař. Úvod patřil znovu Keltům a úvodní tlak se tentokrát podařilo vyjádřit i gólově. V přesilové hře mířil do černého Beneš. Další branku se ale Nižboru vstřelit nedařilo a postupně začínala mít více ze hry Hostivař. Během dvou minut pak dokázala zápas po chybách v obraně Nižbora otočit a i nadále byla na koni. Kelti však ve druhé polovině zápasu dokázalI znovu převzít otěže zápasu do svých rukou a po několika šancích se prosadil Manda střelou z prostoru mezi kruhy. Zápas v normální hrací době skončil remízou 2:2 a šlo se do prodloužení. Šance se střídaly na obou stranách, ale zdálo se, že zápas doputuje až nájezdům. Půl minuty před koncem prodloužení ovšem střela Truksy od modré čáry poslala Kelty do semifinále.

Branky: 4:02 (Zvolský (Popelka), 5:26 Boreček (Popelka, Hrabák) – 1:04 Beneš (Novák), 19:27 Manda (Pospíšil, Smrčka), 28: 32 Truksa (Novák). Vyloučení: 1:1, využití: 1:0, střely na branku: 15:27.

Mezeru mezi čtvrtfinále a semifinále vyplnili dovednostní soutěže. Při jedné z nich, střelbě na přesnost, se podařilo zvítězit nižborskému želízku v ohni – Janu Vackovi! Z pěti pokusů byl úspěšný třikrát a vybojoval si místo ve finálovém rozstřelu s extraligistou v dresu Black Ravens, Janem Langthalerem. Pouze jedna přesná střela soka dala Honzovi potřebný klid a dvěma úspěšnými zásahy získal cenné prvenství.

Avir Reloaded – Kelti Nižbor 2:1 (0:1) po samostatných nájezdech

Semifinále svedlo Kelty opět do souboje s celkem HK Avir Reloaded, který měl rozhodně Nižborským co oplácet. Jenže Nižbor šel rychle do vedení díky důrazně hrajícímu Novotnému, který dorazil míček za záda brankáře Aviru. Zápas byl celou dobu velmi vyrovaný, Kelti se ale potýkali po celý turnaj se slabší produktivitou v koncovce. Třikrát zazvonila za překonaným brankářem Hrdličkou tyč, několik povedených pokusů gólman Pražanů lapil. I oba strážci nižborské svatyně se činili, ale Aviru se podařilo tři minuty před koncem normální hrací doby srovnat. Kvůli nedůrazu v obranném pásmu a nepovedenému vyhození se míček dostal na modré čáře ke snajprovi Doksanskému, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Prodloužení už branku nepřineslo, i když hřmělo především před svatyní Aviru a tak následovaly samostatné nájezdy. Ve třech sériích byl úspěšný pouze jediný exekutor, jímž byl Kašpar v dresu Aviru a odsoudil Kelty Nižbor „pouze“ k zápasu o třetí místo.

Branky: 21:25 Doksanský, rozhodující nájezd Kašpar – 4:41 Novotný (Mičko). Vyloučení: 2:4, bez využití, střely na branku: 19:18.

Kelti Nižbor – South Park Cows 3:2 (1:0) po samostatných nájezdech

Duel o bronzové medaile sehrál Nižbor se čtvrtým celkem 2. národní ligy South Park Cows. Dohodou obou celků se zápas hrál pouze polovinu (2 x 6 minut) základní hrací doby (2 x 12 minut). Je nutno přiznat, že pražský tým byl na hřišti lepším celkem, a to potvrdil hned v úvodu, kdy si zajistil jednobrankové vedení. Keltům se podařilo rychle kontrovat brankou Nováka, ale “Kravičky” šly na začátku druhé části díky nešťastné vlastní brance Nižbora znovu do vedení. I na tento gól se ale Keltům podařilo odpovědět, když v pádu před brankovištěm zakončoval přesně Beneš. Nerozhodným stavem tak skončilo i třetí utkání Nižbora v play-off a rozhodovala opět trestná střílení. Z nich Nižbor úspěšně složil reparát. Postupně své nájezdy proměnili Smrčka, Novák a Mičko a jelikož hráči Cows nenašli recept na brankáře Kubu, premiérové vystoupení SK Kelti Nižbor mělo nakonec bronzový odlesk.

Branky: 0:42 Vrkoč (Štěpáník R., Štěpáník P.), 6:12 Vrkoč – 8:28 Novák, 9:47 Beneš (Novotný), rozhodující nájezd Smrčka. Vyloučení: 1:0, využití: 0:1, střely na branku: 11:6.

Sestava Sk Kelti Nižbor: Ježek František, Kuba Jiří – Černý Jiří, Pánek Robert, Jozef Kušnír, Smrčka Milan, Truksa Ivan – Manda Radek, Fišer Ladislav, Lukeš Antonín, Novák Roman, Vacek Jan, Beneš Ondřej, Mičko Jan, Pospíšil Jiří, Novotný Michal