NFC Sparta Kladno – SK Kelti Nižbor 4:6

Nižborští hokejbalisté, pyšnící se unikátní podzimní neporazitelností, přijeli ke svému poslednímu letošnímu utkání v početné sestavě. Na Kladně je přivítala pohádkově zasněžená krajina jak vystřižená z obrázků od Josefa Lady. Výkon na hřišti však zpočátku připomínal spíše horor než pohádku. Keltům scházel aktivní pohyb a zodpovědné bránění, což vyústilo v branku Kladna, když se po ideální přihrávce Fišera nemýlil z bezprostřední blízkosti Čermák. Inkasovaná branka paradoxně nastartovala první pětku Nižbora, která neustálým pohybem zaměstnávala obranný val Sparty. Ten se podařilo překonat až Benešovi, který přetavil Novákovu zpětnou přihrávku ve vyrovnávací gól.

Druhá třetina se proměnila v brankové dostihy. Po nekompromisní střele Nováka, jenž poslal Nižbor poprvé do vedení, se prosadili po hrubých chybách v obraně Keltů dvakrát hráči Kladna. Následovala rychlá odpověď v podobě gólů Podráského a Pospíšila, avšak do šaten se šlo opět za nerozhodného stavu, když se ranou od modré zapsal do statistik kladenský Martinovský.

Na začátku třetí třetiny skóroval dvakrát Novák, který tak zkompletoval svůj hattrick. Poprvé v oslabení, podruhé v přesilovce, kdy doklepával do prázdné brány střelu Beneše. I přes řadu dalších šancí se skóre již nezměnilo, a tak Nižbor zvítězil i v posledním utkání podzimní části – tentokrát 4:6.

Jarní část bude ve znamení boje Keltů o postup do oblastní soutěže. Tým však bude oslaben z důvodu skončení střídavého startu o Pospíšila, Šmída a Podráského, kteří významnou měrou přispěli k podzimní neporazitelnosti nižborských hokejbalistů.

Branky a nahrávky: 6:19 Čermák (Fišer, Martinovský), 17:31 Martinovský (Čermák, Kloček), 18:36 Čermák (Fišer, Kloček), 23:41 Martinovský (Fišer, Pípal) – 10:08 Beneš (Novák, Urban), 16:37 Novák (Brodan, Beneš), 19:26 Podráský (Šmíd), 23:18 Pospíšil (Beneš, Dvořák), 30:49 Novák, 31:22 Novák (Beneš, Brodan). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:1, 3:3, 0:2. Střely na branku: 21:31.

NFC Sparta Kladno: K. Hanzal – M. Kloček, O. Pípal, P. Skorčík, J. Čermák, M. Martinovský, P. Kačer, A. Fišer, J. Beran, M. Starý

SK Kelti Nižbor: F. Ježek – M. Smrčka, J. Pospíšil, J. Černý, J. Šmíd, V. Urban, J. Vacek – O. Beneš, D. Brodan, R. Novák – R. Manda, J. Dvořák, M. Podráský – P. Slabý, M. Novotný, J. Mičko