Hořovice - Hřiměždice 7:2

Futsal, OP Příbramska

Jejich soupeř totiž ze dvojutkání absolvoval pouze první zápas. „Když jsme si ujasňovali taktiku, tak jsem kluky hecoval, ať Hřiměždice nepodcení a ať jim klidně nasázejí tolik gólů, že ke druhému zápasu už ani nebudou chtít nastoupit. Samozřejmě to bylo nadnesené. Nakonec to asi nebylo kvůli tomu, že bychom je úplně zválcovali, nicméně k odvetě už nenastoupili,“ usmíval se kapitán týmu Ondřej Novák.

Ze šesti dvojic měl být právě duel OTH s Hřiměždicemi nejjednoznačnější. Ale výhru a postup přes poslední celek skupiny A si nakonec Tiskaři museli těžce vybojovat. „Ještě minutu před poločasem jsme vedli jen 1:0. Říkali jsme si o hloupý gól a zbytečné zdramatizování situace,“ popsal úvodní poločas Novák. Po změně stran však přišlo uklidnění v podobě dalších čtyř branek a bylo rozhodnuto. Poté Hořovičtí přestali hrát a nechali si vstřelit dva góly. „Bylo vidět, že tyhle branky nic neřeší. Byli jsme jasně lepší. Ale vždycky si říkáte: co kdyby?“ popisoval Novák své pocity po snížení soupeře na 6:2.
Nakonec ale měl pravdu. Dva hřiměždické zásahy nic neznamenaly. Hořovice vyhrály 7:2 a hned po ukončení zápasu oznámil vedoucí Hřiměždic pořadateli a rozhodčím, že se svým týmem odjíždí a odvety se nezúčastní. Údajně kvůli zápasu velké kopané.

Hořovičtí si tak sice nemohli vychutnat postup přímo na hřišti, ale radost jim to nezkazilo. „Jsme mezi osmi, což byl náš předsezonní cíl. Ale abych pravdu řekl, po dosavadním průběhu by mě hodně mrzelo, kdybychom vypadli už ve čtvrtfinále. Znáte to, s jídlem roste chuť,“ zasnil se o možném postupu do semifinále Ondřej Novák.

V boji o umístění v nejlepší čtyřce narazí OTH Hořovice na svého soupeře ze základní skupiny Legii Příbram. Ta překvapivě vyřadila silný Rychlý válec. „Ve skupině jsme s nimi dvakrát vyhráli, byla by škoda, kdybychom to v rozhodující fázi nedokázali zopakovat. Nic lehkého nás však v žádném případě nečeká. Vyřazením Rychlého válce dokázala Legie, že je hodně silná,“ varuje před nedělním dvojzápasem Novák. „Ale je to kulaté, třeba jim to v prvním duelu znechutíme tak, že k druhému už nepřijdou…,“ dodal se širokým úsměvem.

Branky a as.: 4. Černý, 20. Šutek (Nohýnek), 21. Černý, 22. Černý (Kutman), 26. Šutek (Mlnařík), 31. Novák, 39. Šutek (Černý) - 32. Nový (Poslušný), 38. Baštář (Poslušný). Bez ŽK. Sled skóre: 6:0, 6:2, 7:2.

1. kolo play off OP Příbram: Bílý balet - Green dogz 12:3 a 14:2, Vágus - Green team 0:2 a 3:3, Rychlý válec - Legie 7:7 a 5:5 (pen. 1:4), Jelence - Obecnice 7:2 a 7:3, Arsenal Benešov B - Real Žežice 7:1 a 8:1, Hořovice - Hřiměždice 7:2 a 5:0 kontumačně.

Čtvrtfinále, neděle 24. února: Bellissima - Jelence, Bílý balet - Arsenal B, Knockout - Green team, Hořovice - Legie. Hrají se opět dva zápasy, o postupujícím rozhodne počet bodů, skóre, příp. penalty. „Vím, že je to daleko, ale přesto zvu na čtvrtfinále všechny naše fanoušky z Hořovic i okolí. Hrajeme ve 14.30 a 17.50 hodin v příbramské sportovní hale u Aquaparku,“ ukončil povídání Ondřej Novák.