V extrémně krátké sezoně – trvala jen dva měsíce, bojovalo o prvenství ve třetím ročníku futsalu na Příbramsku 14 týmů. Kromě hořovických Tiskařů i béčko druholigového Arsenalu Benešov a dvanáct mužstev z Příbramska.

„Věděli jsme přibližně do čeho jdeme. Futsal jsem v Příbrami sledoval po obě minulé sezony. Proto jsem nám věřil na umístění v horní polovině konečného pořadí,“ prozradil stanovené cíle vedoucí a kapitán hořovického týmu v jedné osobě Ondřej Novák. Jeho cíle byly nakonec přehnaně skromné.

OTH Hořovice byl nalosován do základní skupiny B, která byla okamžitě označena za jednoznačně kvalitnější. Kromě zástupce Berounska v ní totiž byl příbramský šampion ze sezony 2005/06 Knockout, loni celkově třetí Legie Příbram, jmenovaná rezerva Benešova, silný Vágus, ambiciózní Jelence s českými juniorskými reprezentanty ve velké kopané bratry Pilíky a Fantišem, a nováček Green dogz.

„Měl jsem trošku strach, jak rychle se dokážeme sehrát, ale nakonec mě kluci nezklamali a předvedli výkony, které jsem od nich očekával,“ chválil rychlou adaptaci svých spoluhráčů na menší hřiště a míč s tlumeným odskokem Novák.

Mužstvo pod názvem OTH Hořovice bylo převážně složeno z fotbalistů z Příbramska. „Název nebyl žádným zastíracím manévrem. Řada z nás má v Hořovicích nebo jeho okolí známé nebo příbuzné. A když jsme odsud sehnali i lidi, kteří byli ochotní nám pomoct se zaplacením startovného, nebylo co řešit,“ přiblížil Novák.

Hořovičtí futsalisté rychle stoupali tabulkou a jejich pozice pro play off byla jistá už dvě kola před koncem základní části. „Může to vypadat, že jsme základní skupinou projeli hladce, ale věřte, že nás to stálo hodně sil,“ usmívá se kapitán týmu. Hořovičtí skončili ve skupině druzí za suverénním Knockoutem.

1. Knockout⋌12 12 0 0 86:38 36
2. Hořovice⋌12 8 0 4 75:55 24
3. Arsenal B⋌12 6 2 4 63:60 20
4. Jelence ⋌12 6 2 4 68:59 20
5. Vágus ⋌12 4 2 6 75:80 14
6. Legie Pb.⋌12 3 0 9 57:78 9
7. Green dogz⋌12 0 0 12 50:104 0

Vybojovaná pozice zajistila Hořovickým výhodné postavení v play off. V prvním kole nastoupili proti nejhoršímu týmu skupiny A. A nakonec jim stačila jediná výhra 7:2. K odvetě už totiž jejich soupeř Hřiměždice nepřišel.

Od čtvrtfinále už hráli Tiskaři jen se soupeři ze základní skupiny. „Zcela se potvrdila předsezonní prognóza o tom, že naše skupina je jasně kvalitnější,“ potvrdil Novák.

Ve čtvrtfinálovém dvojzápase čekal na OTH tým Legie. Ta se v úvodu play off vytáhla vyřazením silného Rychlého válce, ale na Hořovice nestačila. V prvním zápase prohrála 1:6 a manko už si Tiskaři vzít nenechali.

Mladíci z Legie nastoupili na Hořovické až moc přemotivovaní, nezachytili nástup do druhého poločasu úvodního duelu a v odvetě už vlastně nebylo o co hrát,“ komentovall kapitán hořovického týmu.

Podobný průběh pak mělo i semifinále. V něm Hořovice proti posílenému soupeři nejprve remizovali 4:4, ale odvetu proměnili v exhibici a vyhráli 10:5. Zajistili si tak postup do finále. „Postupem přes Legii jsme splnili náš cíl na 200 procent. Vše další už bylo navíc. Ale znáte to, s jídlem roste chuť, chtěli jsme být co nejvýše,“ vzpomněl Novák na předsezonní cíle.
A dá se říct, že nově vytýčený cíl se mu splnil. Výše, než na druhé místo se totiž prostě dostat nešlo. „Knockout šel suverénně za prvenstvím. Má nejkvalitnější fotbalisty, nejširší kádr, největší zkušenosti. To nakonec v sezoně dokázal,“ poukázal Ondřej Novák na famózní bilanci staronového mistra příbramského futsalu Knockout, který v osmnácti zápasech sezony 17krát vyhrál a jednou remizoval – ve finálové sérii s Hořovicemi. „S odstupem času to beru jako naše vítězství, ale po zápase jsem ztráty vedení litoval,“ připomněl úvodní duel finále Novák. V něm Tiskaři vedli nad Knockoutem už 3:0 a pak i 4:1, ale v posledních osmi minutách dostali tři góly a v následných penaltách neuspěli. Odveta už byla v moci Knockoutu.

„Odehráli jsme devatenáct zápasů se čtrnácti hráči, jen osm bylo na více než deseti zápasech. To je hrozně málo. I proto je konečné umístění až neuvěřitelné. Že budeme mezi osmi jsem doufal, že mezi čtyřmi jsem nevěřil a že budeme hrát o prvenství, to jsem si až do soboty nepřipouštěl. Klukům patří obrovský dík. Nyní jsem jim dal čas na rozmyšlenou, jestli příští rok zkusíme vyšší soutěž. Je to na nich, já bych šel. Ale pokud by to mělo znamenat rozpad týmu, zůstaneme radši v okresním přeboru,“ naznačil Ondřej Novák.
Na rozmyšlenou mají hráči dostatek času. O jejich případné účasti v krajském přeboru musí být rozhodnuto do června.

Do té doby se ještě minimálně jednou sejdou. Kromě mistrovské sezony se totiž Tiskařům dařilo i na poli republikového Poháru ČMFS, nečekaně, ale zaslouženě porazili účastníka krajského přeboru Malibu Mladá Boleslav a čeká je tedy utkání 2. kola Poháru ČMFS proti druholigovému SKP Kolín. To bude odehráno během dubna. O termínu zápasu budeme čtenáře Berounského deníku informovat.