Diablo Beroun – Hc Perun 5:4 sn

Již třetí vzájemné utkání těchto týmů přineslo rychlý a pohledný hokejbal okořeněný osmi brankami a penaltovým rozuzlením. Perun stejně jako v minulých zápasech udával tempo zápasu. Stav se měnil v páté minutě, kdy Beneš zadovkou uvolnil Brodana, který nedal Humlovi v brance Diabla žádnou šanci. Vyrovnání na sebe však nedalo dlouho čekat. Neobsazený Divín převzal na polovině hřiště míček a doběhl s ním až před brankáře Čížka, kterého přízemní střelou překonal. Po první části byli však spokojenější hráči Perunu, když se po jednom z mnoha závarů prosadil dorážkou Urbanovy střely Podráský.

Hned na začátku druhé třetiny se prosadil Brodan a zvýšil tak na 3:1. Na Humla se i poté valily další útoky, avšak stav se dlouho neměnil. A tak se naplnilo pořekadlo „nedáš, dostaneš“, když po jednom z mála útoků skóroval po nezištné Mičkově nahrávce Mervinský. Další branky již druhá třetina nepřinesla, tudíž se nastupovalo do poslední části za stavu 3:2 pro Hc Perun.

V té se naplno projevil komplex Perunu z Diabla. Namísto zodpovědné obrany se hráči Perunu hnali do zbrklých útoků, které potrestali Sedláček a Mičko dvěma góly. Diablo se poté stáhlo do ještě úpornější obrany, ale ani tak se neubránilo vyrovnání, kdy Brodan z ostrého úhlu zamířil přesně do horní části branky a zkompletoval tak svůj hattrick – 4:4. I přes enormní úsilí hostů o zisk všech tří bodů a krátkou powerplay se skóre již nezměnilo. V nájezdech byl úspěšný pouze Dvořák, který tak rozhodl o výhře Diabla 5:4 po samostatných nájezdech.

Branky: 5:29 Divín (Mervinský), 19:10 Mervinský (Mičko), 27:55 Sedláček (Dvořák), 29:20 Mičko (Divín), rozh. nájezd Dvořák – 4:38 Brodan (Beneš), 10:36 Podráský (Urban), 12:53 Brodan, 32:10 Brodan. Vyloučení: Mervinský (Dia) 6 minut OT. Rozhodčí: Fišer. Třetiny: 1:2, 1:1, 2:1 – 1:0.

Diablo: Huml – David M., Mervinský, Mičko, Dvořák, Sedláček, Svoboda T., Komenda P., Divín

Perun: Čížek – Smrčka, Bauer, Šmíd, Podráský, Brodan, Heroudek, Beneš, Urban, Říha, Fortuník L.