V sobotu zahajovali Králodvorští s domácími favority na postup a turecký celek s dvěma hráči čínského původu svoji převahu potvrdil.

MTI Adana – Sokol Králův Dvůr 3:1

V tomto utkání pouze Michal Špalek dokázal jako jediný zabodovat. V druhém sobotním utkání se již Králův Dvůr dokázal prosadit proti belgickému soupeři a vykročil tak ke konečnému skvělému úspěchu.

Kobelco Hobokem – Sokol Králův Dvůr 1:3

V tomto utkání dvěma body naplno zabodoval Štěpánek a vítězný bod opět přidal Špalek. V nedělním utkání se s ukrajinským celkem rozhodovalo o druhém postupovém místě. Králův Dvůr toto utkání po velkém boji zvládl, zvítězil a postoupil do dalšího kola poháru.

Donbass Volnohava – Sokol Králův Dvůr 1:3

V tomto utkání opět skvěle zahrál Štěpánek, který dvakrát bodoval a bod přidal Urbánek. Konečným druhým místem postoupil Králův Dvůr do druhého kola poháru ETTU, které se bude hrát 20. září v Polsku. Mimo domácích vysokých favoritů zde budou ještě startovat celky ze Španělska a Portugalska. Z tohoto kola bude do dalších bojů postupovat pouze vítěz. Tento postupový klíč bude pravděpodobně nad síly Sokolů z Králova Dvora, kteří tak mohou v Polsku pouze překvapit.

Josef Růžička