V sobotu hrál Králův Dvůr na stolech posledního Hradce a i v improvizované sestavě byl pro Hradecké velkým soustem.

Hr. Králové – Sokol Králův Dvůr 1:6

Domácí celek mohl bodovat pouze přes náhradníka Vorlíčka, ale ten nehodlal prodat svoji kůži lacino. Vorlíček dokázal porazit obranáře Pischela a se Šlapákem prohrál až po velkém boji.

Výsledky: Pischel, Šlapák – Štěpánek, Urbánek 0:3, Jakubec – Urbánek 0:3, Pischel – Vorlíček 1:3, Šlapák – Štěpánek 1:3, Pischel – Urbánek 0:3, Pozník, Štěpánek 0:3, Šlapák – Vorlíček 3:2.

V neděli hráli Králodvorští na Moravě v Hustopečích, které jsou na devátém místě extraligové tabulky. Utkání až nečekaně lehce vyznělo pro středočeský celek.

Hustopeče – Sokol Králův Dvůr 2:6

Hosté vyhráli úvodní čtyřhru, kterou hrála osvědčená dvojice Štěpánek – Urbánek a vedli 1:0. Domácí vyrukovali do boje s hráčem Cui Jiabao, který je čínské národnosti. Ten dokázal přehrát králodvorského Urbánka, ale na nejlepšího hostujícího hráče Štěpánka již nestačil. Náhradník Vorlíček opět všechny překvapil, když vyhrál nad Danielem Gogou a až po velkém boji podlehl výbornému Hoferikovi. Na víc jak na dva body domácí nedosáhli a odešli nečekaně jasně poraženi. Králův Dvůr je po osmnáctém kole stále na třetím místě extraligové tabulky.

Výsledky: Hoferik, Goga – Urbánek, Štěpánek 0:3, Cui – Urbánek 3:1, Goga – Vorlíček 0:3, Hoferik – Štěpánek 0:3, Goga – Urbánek 1:3, Cui – Štěpánek 0:3, Hoferik – Vorlíček 3:1, Goga – Štěpánek 0:3.

Další dvoukolo se bude hrát 7. a 8. února na stolech v Králově Dvoře. Tam domácí přivítají mistra republiky, pražské El Niňo a TTC Praha A.

Josef Růžička