Králův Dvůr – Ostrava 6:2

Stolní tenis, extraliga

Domácí vyhráli úvodní čtyřhru a šli do vedení 1:0. Rozhodující okamžik utkání nastal za stavu 3:1, když se hrálo utkání Urbánek – Javůrek. Domácí Urbánek prohrával 0:2 na sety a celkový výsledek utkání spěl k nepříjemné zápletce, protože na vedlejším stole ještě prohrával domácí Špalek s Mertou. Králodvorský Urbánek však nesložil zbraně a postupně začal svého soupeře přehrávat. Za stavu 10:2 pro domácího hráče v rozhodujícím setu se zdálo, že dokonalý obrat je dokonán. Poté však Javůrek dokázal skvělými zásahy srovnat na 10:10 a hrála se fantastická koncovka, v které byl nakonec šťastnější domácí hráč.

Hosté ještě snížili na 4:2, ale to bylo z jejich strany vše. Hostující trenér Bajger si po utkání povzdechl, že Ostravě stále chybí běloruský reprezentant Baltruška, který je na soustředění v Číně. Přesto hostující trenér věří, že dovede svůj mladý celek k záchraně v extralize. Domácí trenér Bajtler poznamenal, že vítězství se rodilo těžce a pochválil celý tým soupeře.

Průběh utkání: Štěpánek, Urbánek – Bindač, Merta 3:0, Špalek – Javůrek 2:3, Urbánek – Bindač 3:0, Štěpánek – Merta 3:1, Urbánek – Javůrek 3:2, Špalek – Merta 1:3, Štěpánek – Bindač 3:0, Urbánek – Merta 3:1.

Králův Dvůr – Havířov B 6:1

Stolní tenis, extraliga

Domácí potvrdili roli favorita a pouze Špalek prohrou se Sirůčkem dovolil hostům získat čestný bod. Sirůček je patnáctiletý hráč, který potvrdil svůj velký talent a je dnes nejlepším hráčem havířovského celku. Trenér Koutný po utkání zdůraznil, že jediným cílem pro jeho celek je setrvání v extralize. O záchranu se chtějí poprat s Brnem a Ostravou. Domácí trenér Bajtler potvrdil očekávaný plný bodový zisk ze zápasů s moravskými celky. Potěšeně glosoval premiérové vítězství králodvorské trojky Špalka, který bude muset dát nějaké zápisné, jak s úsměvem dodal.

Průběh utkání: Štěpánek, Urbánek – Ježo, Sirůček 3:1, Špalek – Sirůček 1:3, Urbánek – Volný 3:1, Štěpánek – Ježo 3:0, Urbánek – Sirůček 3:2, Špalek – Ježo 3:1, Štěpánek – Volný 3:0.

Králův Dvůr má po pěti kolech v extralize tři výhry a dvě porážky. Králodvorští bezpečně směřují do osmičky, která bude hrát play-off o mistrovský titul.

Kr. Dvůr B – Liberec A 2:8

Stolní tenis, Český pohár

V sobotu hrálo i králodvorské béčko, které bojovalo v pátém kole českého poháru s prvoligovým Libercem. Třetiligový celek z Králova Dvora bojoval, ale na svého soupeře nestačil. Hosté se představili v silné sestavě Medek, Kodým a Gireth a nezačali nejlépe, protože prohráli úvodní čtyřhru. Potom ještě domácí Vorlíček porazil 3:0 (!) Kodýma a srovnal na 2:2. Dalších šest utkání vyznělo pro hosty. Nejkvalitnější stolní tenis byl k vidění v utkání Vorlíček – Medek. Domácí hráč vedl 2:1 na sety, aby nakonec velice těsně podlehl vynikajícímu prvoligovému hráči 2:3.

Liberec B – Kr. Dvůr A 0:10

Stolní tenis, Český pohár

V pondělí vstoupil do českého poháru i extraligový celek Králova Dvora. Králodvorští začali v Liberci na stolech druholigového celku. V tomto utkání se neočekávalo nic jiného, než postup Králodvorských do dalšího kola. Předpoklady byly bezezbytku naplněny.