Nejlépe si vedla Kristýna Holanová, která se stala mistryní republiky hned pětkrát. K pěti zlatým medailím přidala ještě jednu stříbrnou medaili. Zlato si vybojovala v disciplíně na 100 metrů znak časem 1:09,55 min. Tímto časem zůstala dvě desetiny za českým rekordem. Další zlato si vyplavala na 100 metrů prsa, 200 metrů znak, 200 metrů polohový závod a 100 metrů polohový závod. V těchto disciplínách zvítězila nad svými soupeřkami s velkým náskokem. V disciplíně 100 metrů polohový závod ke zlaté medaili získala i cenu nejhodnotnější výkon závodů. Stříbrnou medaili získala na 200 metrů prsa. Tato disciplína se plavala poslední závodní den a na Kristýně se projevila značná únava ze závodů.

Další úspěšnou berounskou plavkyní byla Bára Kilingerová, kterou celé závody provázela chřipka a teplota a i přes tento hedikep vybojovala stříbrnou medaili na 800 metrů volný způsob a bronzovou medaili na 400 metrů volný způsob. Velmi dobrý výkon podala Karina Šírerová, která v náročné disciplíně 200 metrů motýlek získala bronzovou medaili a na poloviční trati se umístila na sedmém místě. Posledním členem výpravy byl Petr Kohout, který byl nováčkem na mistrovství republiky a přestože neměl žádné zkušenosti ze závodů, tak jako děvčata, zaplaval si na závodech své osobní rekordy.

Současně se Zimním mistrovstvím ČR v Novém Jičíně se konalo Zimní mistrovství staršího žactva v Prostějově, kterého se zúčastnil jeden závodník z Lokomotivy Beroun. Tomáš Kučera zde podal velmi dobré výkony. Na 200 metrů prsa se umístil na výborném osmém místě a na poloviční trati skončil čtrnáctý. Uplavané disciplíny zaplaval ve svých osobních rekordech.

Simona Pokorná