V prvním vzájemném zápase Berounští Medvědi zvítězili na Valašsku 4:3 a přivezli si tak do domácího prostředí dobrou výchozí pozici. K zisku titulu stačila Berounu i remíza.

Na Medvědech bylo od začátku znát, že do zápasu nevstoupili s cílem udržet nerozhodný stav. Hned z první šance po minutě a půl hry otevřel tvrdou ranou skóre Würtherle. Medvědům to ale nestačilo a o další dvě minuty později byl stav 2:0 pro domácí, když Novotný po asistenci Šinágla přidal střelou zápěstím druhou branku.

Na Zlínských byla i nadále vidět nervozita a Medvědi soupeři nepůjčili na dlouhé minuty puk. Beroun však vrátil Valachy do hry sám. V 16. minutě sice hráli berounští první přesilovku, puku se ale zmocnil zlínský Veselý a v oslabení prostřelil Frolíka.

Za minutu sice vrátil dvou brankové vedení Medvědům šťastným gólem Vondrák, to bylo ale od berounských inline hokejistů na dlouho vše. Po několika neproměněných šancí Medvědů se Zlínu podařilo góly ve 24. a ve 32. minutě srovnat. O branky se postarali Jurík a Vozdecký. Beroun se dostal z herního útlumu v přesilové hře 12 sekund před koncem třetí čtvrtiny. Hákování Veselého potrestal Tvrzník. Na začátku poslední části ale opět udeřil soupeř a díky pohotové brance Vozdeckého srovnal s Berounem opět krok.

Skóre se znovu měnilo zásluhou Medvědů ve 43. minutě, kdy dostal domácí do vedení Vlček. O dvě minuty později zápas zdramatizoval Zavrtálek, který výborného Frolíka překonal střelou bekhendem. Zlín si potřeboval vynutit prodloužení ještě jednou brankou a otevřel hru. Z toho mohl těžit Vlček. V samostatném úniku byl ale faulován.

Dvě minuty před koncem tak hráli Medvědi za příznivého stavu přesilovku. Do útoku se ale vrhli hosté. Proti přesile se zlínští neprosadili a při brejku domácích fauloval další hráč Devils. Zlínští neudrželi nervy na uzdě a následně přišel za hození rukavice po rozhodčím trest za nesportovní chování pro Veselého.

To už ale Beroun mohl slavit. V čase 47:32 vstřelil Tvrzník branku na konečných 6:5. Na hrací ploše tak mohly propuknout oslavy. Medvědi slaví první extraligový titul!

IHC Berounští Medvědi – IHC Devils Zlín 6:5
(2:0, 1:2, 1:1, 2:2)